جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

اندیشه حضرت زینب(س) نیاز امروز بشریت است - نمایش محتوای خبر

 

 

اندیشه حضرت زینب(س) نیاز امروز بشریت است

به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در تجمع بزرگ رهروان زینبی که در آستانه امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد، با بیان اینکه پیام حضرت زینب(س) دینداری، حفظ حجاب اسلامی و عفت عمومی است، افزود: امروز باید اندیشه و تفکر حضرت زینب (س) را به دنیا معرفی کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران بر نهادینه کردن اندیشه‌های حضرت زینب(س) در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: اندیشه و تفکر حضرت زینب(س) نیاز امروز بشریت است.

علیزاده با اشاره به اینکه حرکت در جهت تفکر و اندیشه‌های حضرت زینب(س) همان حرکت در جبهه ولایت فقیه است، اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به پشتوانه ولایت فقیه، مکتب عاشورا و اندیشه حضرت زینب(س) در جهان ماندگار شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید تبعیت از ولایت فقیه و درس ولایتمداری را از حضرت زینب کبری (س) یاد بگیریم، اظهار داشت: حضرت زینب(س) خطرپذیرترین، انقلابی‌ترین و دشمن شناس‌ترین زن تاریخ اسلام است.

این مسئول وظیفه زنان جامعه امروز را دفاع از فرهنگ علوی، فاطمی و حجاب زینبی دانست و گفت: همه ما باید تابع ولایت فقیه باشیم و بدون تبعیت از ولایت فقیه نمی‌توانیم جامعه فاطمی و زینبی داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران حضرت زینب(س) را پیام‌رسان واقعه کربلا دانست و بیان داشت: مکتب شجاعت، استقامت و ولایتمداری حضرت زینب(س) باید الگوی زنان و دختران جامعه اسلامی ایران قرار بگیرد.

علیزاده خواستار حفظ حجاب زینبی و تبیین اندیشه‌های آن حضرت در بین بانوان ولایی کشور شد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران با درس گرفتن از مکتب عاشورا در جهان ماندگار شد و امروز به برکت ولایت فقیه و فرهنگ عاشورا شاهد امنیت و آرامش در ایران اسلامی هستیم.

وی برگزاری تجمع بزرگ رهروان زینبی را یکی از برنامه‌های سازمان اوقاف در راستای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی اعلام کرد و  ادامه داد: تجمع بزرگ رهروان زینبی همزمان با سراسر کشور در آستانه امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد.

{jcomments off}