سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

انحراف ماشین حمل زباله و ریزش شیرابه زباله در مسیر ساری به کیاسر - نمایش محتوای خبر

 

 

انحراف ماشین حمل زباله و ریزش شیرابه زباله در مسیر ساری به کیاسر

محمد ابراهیم ولاشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری از منحرف شدن یک دستگاه ماشین حمل زباله در مسیر جاده ساری به کیاسر خبر داد و افزود: به دلیل انحراف ماشین زباله از مسیر شیرابه‌های زباله در سطح جاده پراکنده شد و این مسیر در حال حاضر به شدت لغزنده است.

رئیس شورای بخش چهاردانگه ساری در ادامه با اشاره به اینکه چند دقیقه بعد از انحراف این ماشین دو دستگاه وسیله نقلیه در این مسیر تصادف کردند، گفت: یک دستگاه نیسان و پراید در این مسیر به شدت با یکدیگر برخورد کردند.

ولاشی با بیان اینکه این صحنه تصادف تلفاتی جانی نداشت، ولی ریزش زباله در این مسیر احتمال وقوع تصادف دیگر را منجر می‌شود،خاطرنشان کرد: ماشین‌های حمل زباله از تجهیزات لازم برای جلوگیری از شیرابه زباله برخودار هستند و امکان ریزش زباله در مسیر وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه مخزن بسیاری از ماشین‌ها زباله سوراخ است و روزانه شاهد ریزش زباله شدید در این محور هستیم، گفت: شدت ریزش زباله در این مسیر به حدی است که محل تردد ماشین‌های زباله به خوبی مشخص است و یک طرف جاده که ماشین‌های زباله تردد می‌کنند کاملا سیاه شد.

به گزارش فارس، زباله‌های شهرستان ساری چند سالی است که به منطقه چهاردانگه ساری منتقل می‌شود، حد فاصل ساری به محل ریزش زباله 130 کیلومتر است و شیرابه‌های زباله در حین انتقال در مسیر جاده ریخته می‌شود.

برخی منابع محلی از وقوع تصادف‌ها خطرناک در این مسیر از زمان انتقال زباله در این محور گلایه داشتند، منابع محلی معتقدند که ریزش زباله باعث لغزندگی جاده می‌شود.

مسئولان شهرستان ساری از برنامه ریزی برای احداث نیروگاه زباله سوز در شهرستان ساری خبر دادند که با احداث این نیروگاه از انتقال زباله به منطقه چهاردانگه ساری جلوگیری می‌شود.