جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

انجام 1538 ماموریت توسط آتش‌نشانان آملی در سال 94 - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام 1538 ماموریت توسط آتش‌نشانان آملی در سال 94

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آمل گفت: ماموران این سازمان در سال 94 یک‌هزار و 208 ماموریت داخل محدوده و 330 ماموریت خارج محدوده انجام داده‌اند.

انجام 1538 ماموریت توسط آتش‌نشانان آملی در سال 94

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حسین نذیری چهارشنبه شب ‌در جمع مسئولان شهری در آستانه بهار طبیعت، اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در طول سال 1394 توانسته در بخش‌های مختلف ایفای نقش کرده و دست به ماموریت بزند.

وی افزود: در سال 94 برای این سازمان سال پرکاری بوده است زیرا واحد عملیات سازمان تعداد یک‌هزار و 538 ماموریت را تنها در بخش‌های اطفای حریق، امداد و نجات انجام داده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با اعلام اینکه 703 مورد از ماموریت‌های آتش‌نشانان آملی در امر اطفای حریق بوده است، بیان کرد: 835 مورد از عملیات‌ها هم در زمینه امداد و نجات انجام شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه حضور موثر در چهارشنبه آخر سال و مراسم چهارشنبه‌سوری از مهم‌ترین ماموریت‌های ماموران آتش‌نشانی است، ادامه داد: این آئین کهن و ماندگار از حالت سنتی وارد حالت صنعتی شده و با ابزار و مواد محترقه دست‌ساز و خطرناک میدانی برای جولان خطرات مختلف شده است.

نذیری با اعلام اینکه در برگزاری مراسم چهارشنبه آخر امسال شاهد انفجار مواد محترقه زیادی بودیم، خاطرنشان کرد: جراحت و خسارت جدی گزارش نشده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با تاکید بر اینکه مشکل خاصی در چهارشنبه‌سوری نداشتیم، اظهار کرد: چهار مورد حریق جزیی گزارش شده که با اعزام عوامل آتش‌نشانی اطفاء انجام گرفت.

این مسئول گفت: سه مورد حریق سطل زباله و ضایعات از دیگر حوادث بود همچنین یک مورد حریق در بخش مسکونی گزارش شده که بلافاصله مأموران آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

نذیری بیان کرد: سال 94 حریق منزل مسکونی با 152 مورد بیشترین ماموریت این سازمان را شامل شد همچنین حریق انبار با چهار مورد اعزام کمترین آمار آتش‌سوزی را شامل شده است.

نذیری بیان کرد: آتش‌نشانان این شهرستان یک‌هزار و 208 ماموریت در داخل محدوده را انجام دادند همچنین 330 ماموریت در خارج از محدوده به ثبت رسید که در بخش‌های جاده بین شهری و روستاها بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در روزهای پایانی امسال و فرا رسیدن سال نو، گفت: رعایت نکات ایمنی در منازل و اماکن تجاری امروزه از مهم‌ترین مسائل است همچنین ماموران این سازمان علاوه بر چهارشنبه‌سوری در در ایام پر ترافیک سال همانند ایام سوگواری محرم، روزهای پایانی سال و نوروز آماده‌باش بوده و به ارائه خدمت می‌پردازند.

این مسئول گفت: با استقرار خودروهای سنگین اطفائی و امدادی در مناطق پر خطر قصد ارائه زودهنگام خدمات را داریم.

وی در زمینه ارائه خدمات به دانش‌آموزان، بیان کرد: 2 هزار و 675 دانش‌آموزش آملی از 80 مدرسه توانستند از نزدیک از سازمان آتش‌نشانی و آموزش‌های آن بهره بگیرند.

نذیری با اشاره به اینکه امر آموزش در سطح 80 مدرسه با تعداد 12 هزار و 282 دانش‌آموز انجام شد، ادامه داد: مدارس علاقه‌مند در زمینه کسب آموزش‌های لازم در سال جدید می‌توانند شرایط خود را به این سازمان اعلام کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آمل با اعلام اینکه بیشترین آمار امداد و نجات در زمینه گرفتن حیوانات وحشی با 235 مورد و کمترین ماموریت در بخش خفگی با گاز در یک مورد بوده است، تصریح کرد: در سال جاری عملیاتی در بخش‌های سقوط از ارتفاع، برف و کولاک را نداشتیم زیرا مردم باید با تماس تلفنی با سامانه 125 موارد را گزارش می‌کردند که در این بخش‌ها گزارشی ارسال نشده است.

این مسئول با اعلام یک‌هزار و 388 پرونده ایمنی و ساختمانی توسط کارشناسان این سازمان امسال بررسی شد، افزود: در این بین تعداد 580 پرونده پایان کار، 548 پرونده صدور پروانه ساختمانی و 260 مورد اصناف بود.

نذیری گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی آمل توانسته است 620 نفر از کارکنان ادارات مختلف شهری را با آموزش‌های عمومی، مباحث ایمنی و راهکارهای پیشگیرانه آشنا کند.