جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

انجام 140 عملیات هلال احمر مازندران در طرح امداد و نجات نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام 140 عملیات هلال احمر مازندران در طرح امداد و نجات نوروزی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از انجام 140 عملیات هلال احمر این استان در طرح امداد و نجات، ایمنی و سلامت مسافران نوروزی خبر داد.

انجام 140 عملیات هلال احمر مازندران در طرح امداد و نجات نوروزی

مهدی ولی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، اظهار کرد: طرح امداد و نجات، ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در سال جدید یکی از طرح‌های مهم جمعیت هلال احمر است.

وی افزود: با آغاز این طرح که در 25 اسفند ماه سال گذشته آغاز شد تا دومین روز فروردین امسال، در بخش امداد و نجات تعداد 140 عملیات انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اعلام اینکه 50 مورد از عملیات‌ها جاده‌ای بوده است، افزود: در این بین یک عملیات کوهستان، 76 مورد حضوری و 13 مورد در سایر بخش‌ها بود.

این مسئول با اشاره به امدادرسانی به 766 مصدوم با آغاز این طرح در مازندران، تصریح کرد: 720 مورد از مصدومیت‌ها سرپایی مداوا شده و 46 مورد با اعزام مصدومان به بیمارستان‌ها به صورت انتقالی بوده است.

ولی‌پور با اعلام اسکان اضطراری 157 مسافر و گردشگر در مازندران، ادامه داد: تاکنون در مازندران 211 تیم امدادی با استعداد 901 نفر نیرو با 76 دستگاه خودروی امدادی برای خدمات‌رسانی فعال بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به بخش ایمنی و سلامت مسافران بیان کرد: تعداد کل مراجعان در این بخش 68 هزار و 709 نفر بودند که یک‌هزار و 250 نفر به ایستگاه سلامت مراجعه کردند.

این مسئول با اعلام مراجعه مسافران به خیمه‌های نماز مستقر در مازندران، یادآور شد: از این طرح یک‌هزار و 149 نفر استقبال کردند.

ولی‌پور با اشاره بر مراجعه یک‌هزار و 95 مسافر و گردشگر به فضای دوستدار کودک، افزود: 65 هزار و 644 نفر هم به ایستگاه ایمنی و راهنمایی مراجعه داشته و استقبال از طرح سحاب که سامانه حرکت‌های امدادی بشردوستانه است، نیز 48 مورد بوده است.

وی از توزیع 52 هزار و 237 بسته آموزشی و فرهنگی در مازندران خبر داد و گفت: تعداد اعضای جوانان مشارکت‌کننده در جمیت هلال‌احمر مازندران 362 نفر و تعداد داوطلبان مشارکت‌کننده به عنوان داوطلب‌یار 47 بوده است.