سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

انجام 131 عملیات امدادی توسط هلال احمر مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام 131 عملیات امدادی توسط هلال احمر مازندران

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران از انجام 131 عملیات امدادی جمعیت هلال احمر استان در 72 ساعت گذشته خبر داد.

انجام 131 عملیات امدادی توسط هلال احمر مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، غلام‌علی فخاری از انجام 131 عملیات امدادی در 72 ساعت گذشته در استان خبر داد و گفت: از این تعداد عملیات، 37 مورد عملیات جاده‌ای، 47 مورد خدمات حضوری، سه مورد خدمات مناسبتی، 26 مورد دریایی و ساحلی، 13 مورد شهری و پنج مورد عملیات کوهستان بوده است.

وی اظهار کرد: در این حوادث یک‌هزار و 214 نفر مصدوم شدند که یک‌هزار و 128 نفر به‌صورت سرپایی اقدامات اولیه را دریافت کردند و 63 نفر توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه 160 نفر از در راه‌ماندگان در پایگاه‌های بین‌شهری اسکان داده شدند، تصریح کرد: در این عملیات‌ها 379 تیم عملیاتی در قالب یک‌هزار و 79 امدادگر و نجاتگر و 92 دستگاه انواع خودروی امدادی به‌کارگیری شده است.

فخاری با اعلام اینکه در این مدت پنج مورد عملیات رهاسازی نیز انجام شده است، گفت: از هموطنان و مسافرانی که به استان مازندران سفر می‌کنند تقاضا داریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و توجه کامل به توصیه‌های عوامل امدادی، ناجیان غریق و نجاتگران در سواحل به‌ویژه عدم شنا در نقاط ممنوعه، ما در امر خدمت‌رسانی یاری کنند.