سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

انجام کارهای تحقیقاتی بیشتر در زمینه تولیدو پرورش محصولات استراتژیک - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام کارهای تحقیقاتی بیشتر در زمینه تولیدو پرورش محصولات استراتژیک

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈ دلاور حیدرپورˈ روز سه شنبه در سومین جلسه اتاق فکر سازمان جهاد کشاورزی مازندران با شرکت جمعی از مسؤولین و اعضای این اتاق در محل این سازمان برگزار گردید اظهار داشت : امروزه ضرورت انجام کارهای تحقیقاتی بیشتر و گزارش در زمینه تولید و پرورش محصولات استراتژیک و مورد نیاز جامعه بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی با اشاره به اجتناب از کارها و امور شتاب زده، توجه به تمامی جنبه های تولید اعم از بازاریابی، صادرات و فروش را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این راستا بایستی نسبت به معرفی فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغالزایی حرکت های اثر بخش و قابل توجهی اعمال نماییم.

حیدرپور در ادامه با بیان ضرورت ایجاد زیر ساخت های منابع طبیعی تأکید کرد بایستی به کارهای تحقیقاتی و توسعه باغداری در زمین های مستثنیات و مراتع توجه بیشتری گردد.

رییس پژوهشکده اکولوژی دریای خزر و مسؤول گروه تخصصی شیلات و آبزیان نیز در این نشست در سخنانی به ارائه مطالبی درخصوص پروژه های تحقیقاتی اجراء شده این پژوهشکده در خصوص تولید و پرورش میگو وانامی و معرفی انواع مختلف میگو، ظرفیت ها و پتانسیل های خاصی که می تواند در بحث امنیت غذایی در برنامه پنج ساله و افق 1404 مورد توجه و برنامه ریزی شود پرداخت.

همچنین مسؤول کارگروه تخصصی جنگل و مرتع در خصوص برنامه ها و مجوزهای عملیاتی مطالبی را بیان داشت و افزود: این کارگروه بر سه محور عملیات زراعت چوب، توسعه گیاهان دارویی و توسعه باغداری و درختکاری اقدام به بررسی ظرفیت ها می نماید.