سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

انجام نخستین برداشت مکانیزه برنج در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام نخستین برداشت مکانیزه برنج در آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل از انجام نخستین برداشت مکانیزه برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد.

انجام نخستین برداشت مکانیزه برنج در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، سید حسین اسلامی ظهر امروز در نشست با مسؤولان این شهرستان، با اشاره به نخستین برداشت مکانیزه برنج در اراضی شالیزاری این شهرستان، اظهار کرد: آمل نه تنها در بخش تولید برنج، بلکه در بخش‌های مختلف تولید دام و طیور، گیاهان زینتی و دارویی، دانه‌های روغنی و سیفی‌جات سرآمد است.

وی افزود: شالیکاران از اقشار مهم جامعه هستند که با رنج زیاد دست به نشای برنج، کاشت، داشت و برداشت می‌زنند و تولید برنج با هزینه زیادی روبرو است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل تصریح کرد: در این شهرستان 37 هزار و 98 هکتار زمین زیر کشت برنج رفت که 32 هزار و 435 هکتار به ارقام محلی اختصاص دارد.

این مسؤول بیان کرد: 4 هزار و 663 هکتار از اراضی این شهرستان هم به ارقام پر محصول اختصاص یافت.

اسلامی متذکر شد: در سال زراعی جاری افزایش پنج تا هشت درصدی برداشت برنج در سطح مزارع این شهرستان پیش‌بینی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نخستین برداشت برنج این شهرستان به صورت مکانیزه انجام شد، خاطرنشان کرد: این عملیات زراعی در سطح دو هکتار از نوع طارم در نخستین روز هفته جاری آغاز شد.

اسلامی با اشاره به آغاز عملیات نخستین برداشت مکانیزه برنج در مزرعه کشاورز رحمت‌الله سلطانی در روستای درزی‌کلا بخش دابودشت اظهار کرد: این عملیات در حوزه مرکز جهاد کشاورزی سورک انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با اعلام اینکه سطح نشای مکانیزه در شهرستان آمل 6 هزار و 200 هکتار است، ادامه داد: سطح نشای سنتی شهرستان آمل هم 3 هزار و 890 هکتار است.