جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

انجام غربال‌گری شنوایی‌سنجی نوزادان زیر‌ یک‌سال/ راه‎اندازی مرکز ژنتیک در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انجام غربال‌گری شنوایی‌سنجی نوزادان زیر‌ یک‌سال/ راه‎اندازی مرکز ژنتیک در مازندران

انجام غربال‌گری شنوایی‌سنجی نوزادان زیر‌ یک‌سال/ راه‎اندازی مرکز ژنتیک در مازندران


رئیس سازمان بهزیستی گفت: غربال‌گری شنوایی‌سنجی نوزادان زیر یک‌سال در همه استان‌های کشور انجام می‌شود.

انجام غربال‌گری شنوایی‌سنجی نوزادان زیر‌ یک‌سال/ راه‎اندازی مرکز ژنتیک در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، انوشیروان محسنی جمعه‌شب در همایش بهزیستی مازندران به‌ مناسبت تولد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی (ع) با بیان اینکه برنامه رفاهی دولت تدبیر و امید در سلامت جسمی و اجتماعی به‌ خوبی ملموس است، اظهار کرد: دولت در بعد سلامت جسمی بهره‌مندی از دفترچه بیمه سلامت برای همه ایرانیان را در برنامه کاری خویش قرار داده و در بحث سلامت اجتماعی نیز اقدامات پیشگیرانه و کاهش آسیب‌های اجتماعی را پیگیری می‌کند.

وی از برنامه‌ریزی سازمان بهزیستی برای غربال‌گری شنوایی‌سنجی نوزادان زیر یک‌سال خبر داد و افزود: غربال‌گری شنوایی‌سنجی کودکان زیر یک‌سال در همه استان‌های کشور در پایان امسال انجام می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی استفاده از ظرفیت خیرین را به‌عنوان رویکرد مشارکت‌طلبی این نهاد اعلام کرد و ادامه داد: تقویت انگیزه برای افرادی که یاور بهزیستی هستند، در برنامه کاری بهزیستی قرار دارد.

این مقام مسئول به راه‌اندازی سایتی در شیرخوارگاه آمنه برای جلب مشارکت‌های همگانی در نگهداری از کودکان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این سایت تلاش داریم همه ابعاد مشارکتی مردم را جلب کنیم.

محسنی از راه‎اندازی مرکز ژنتیک در مازندران خبر داد و بیان کرد: با راه‌اندازی این مرکز، جلوی بسیاری از معلولیت‌ها گرفته می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های بهزیستی کشور را توسعه اماکن ورزشی جامعه هدف این سازمان اعلام کرد و یادآور شد: مراکز شادابی و برگشت به زندگی عادی در بهزیستی پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی در پایان گفت: برای توسعه خدمات بهزیستی در کشور، دست خیرین را به گرمی می‌فشاریم.