جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

انجام خدمات راهداری زمستانی در مازندران/ خرید برف‌روب و نمک‌پاش‌ها برای محورهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام خدمات راهداری زمستانی در مازندران/ خرید برف‌روب و نمک‌پاش‌ها برای محورهای مازندران

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: در زمینه راهداری زمستانی در استان برنامه‌ریزی بسیار خوبی صورت گرفت.

انجام خدمات راهداری زمستانی در مازندران/ خرید برف‌روب و نمک‌پاش‌ها برای محورهای مازندران

حیدر نوروزی امروز درباره راهداری زمستانی در محورهای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در راستای حفظ ایمنی جاده‌ها، تردد روان وسایل نقلیه و جلوگیری از بروز سوانح رانندگی راهداری زمستانی از اواسط آبان ماه امسال آغاز شده و طی این مدت شاهد بارش‌های بسیار خوبی در مناطق مختلف بودیم.

وی بیان کرد: سوادکوه، هراز و کندوان از جمله محورهای شریانی مهم و اساسی کشور بوده که در ایام تعطیلات بیشترین بار ترافیکی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی بسیار خوبی در زمینه راهداری زمستانی در استان، تصریح کرد: حدود 3 هزار و 700 کیلومتر محور برف‌گیر در استان داریم که عملیات راهداری در قالب 400 دستگاه ماشین‌آلات راهداری و حدود 400 نفر راهدار و همکاران اداره کل راه و شهرسازی به عنوان سیستم پشتیبان بحث راهداری زمستانه را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: همچنین 20 راهدارخانه در محورهای مواصلاتی استان تجهیز شده و آمادگی ارائه خدمات به مسافران را دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره بحث خرید نمک در راهدارخانه‌ها، اظهار کرد: این موضوع در نقاط مختلف خریداری شده و در نقاط برف‌گیر استفاده می‌شود؛ نمک‌پاش‌ها، برف‌روب‌ها و امسال نیز دستگاه آب نمک‌پاش را به ناوگان اداره کل اضافه شده که در محور هراز مستقر شده است.

این مسئول با بیان اینکه اقدامات خوبی در بحث راهداری زمستانی صورت گرفته که رضایت‌مندی بسیار خوبی نیز حاصل شد، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم پاسخ‌گوی خوبی برای مردم کشور و مازندران در بحث راهداری باشیم.

نوروزی در پایان گفت: هم‌وطنان می‌توانند علاوه بر شماره 141، از طریق سامانه پیام کوتاه به شماره 10000141 از شرایط جاده و جوی محورها در طول سال اطلاعات لازم را کسب کنند.