جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

انجام بازرسی‎های بهداشتی از سواحل مازندران تا دو ماه آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام بازرسی‎های بهداشتی از سواحل مازندران تا دو ماه آینده

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: براساس تعهدی که به مرکز سلامت محیط و کار دادیم باید در دو ماه آینده کار نظارت بر حوزه بهداشت همه سواحل مازندران را انجام دهیم.

انجام بازرسی‎های بهداشتی از سواحل مازندران تا دو ماه آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محسن اعرابی بعدازظهر امروز در همایش گرامی‎داشت روز بهداشت محیط که با حضور کارشناسان بهداشت محیط و مسؤولان مربوطه در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: فاصله و خلأ بین آنچه که مردم می‎دانند و عمل نمی‌کنند بسیار زیاد است و یکی از تلاش‎های بهداشت محیط برای کاهش این فاصله است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از مواقع اطلاعات بهداشتی روی هم تلنبار می‌شود، افزود: به‌کار بستن دانسته‎های جدید توسط مردم اتفاق نمی‌افتد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در مدارس باوجود امضای قرارداد با بوفه‎داران و تأکید بر رعایت موازین بهداشتی، اما همچنان ایرادات بهداشتی بر آنها وارد است، خاطرنشان کرد: شرایط فروش مواد غذایی به بوفه‎داران گفته می‎شود و برخی‎ها می‎دانند اما مسائل را به‌کار نمی‌گیرند، لذا در گزینش این افراد از سوی مدیران مدارس باید دقت بیشتری صورت بگیرد.

این مسؤول ادامه داد: نگاه بوفه‌داری در مدارس، درآمدی بوده و برای دخل و خرج مدارس است، لذا باید به سمت اصلاح این رفتارها برویم.

اعرابی با بیان اینکه در عصر اطلاعات و ارتباطات قرار داشته و گاهی شاهد تصویربرداری مردم از وضعیت بهداشتی نامناسب در مکان‎های عمومی و انتشار آن در فضاهای مجازی هستیم، تصریح کرد: در این زمینه بهداشت محیط با قوت بیشتری باید وارد عمل شود و با امکانات و تجهیزات موجود، راه را بر متخلفان ببندد.

وی با اشاره به فعالیت‎های بهداشت محیط ازجمله در آب آشامیدنی سالم، سواحل، دخانیات و قلیان، پیوست سلامت و به‌کارگیری ظرفیت قانونی سایر بخش‎ها، افزود: یکی از موضوعات مهم در بحث سواحل است زیرا دریا و سواحل مازندران در تمام سال مسافرپذیر است، براساس تعهدی که به مرکز سلامت محیط و کار دادیم باید در دو ماه آینده کار نظارت بر حوزه بهداشت همه سواحل مازندران را انجام دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان با بیان اینکه با اعمال قانون، تا حد زیادی می‎توان موفق عمل کرد و مقابل فعالیت‎های غیربهداشتی ایستاد، گفت: البته تجهیزات خوبی نیز تهیه شد و براساس نیازها باید مجموعه بهداشت محیط را تکمیل کنیم.