جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

انتقال کشت سبزی و صیفی به گلخانه‌ها/ برای تولید محصولات کشاورزی در کشور برنامه داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقال کشت سبزی و صیفی به گلخانه‌ها/ برای تولید محصولات کشاورزی در کشور برنامه داریم

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت سبزی و صیفی تنها باید در گلخانه‌ها باشد و طی برنامه مدون برای رونق بخش کشاورزی به کمک استان‌ها الگوی کشت دنبال می‌شود.

انتقال کشت سبزی و صیفی به گلخانه‌ها/ برای تولید محصولات کشاورزی در کشور برنامه داریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عباس کشاورز صبح امروز در چهارمین نشست فصلی معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت سازمان‌های جهاد کشاورزی سراسر کشور که در هتل اسرم برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری چنین نشست‌هایی این است که اطلاع پیدا کنیم در بخش کشاورزی در چه شرایطی قرار داریم و چقدر توانسته‌ایم به پیشرفت دست یابیم و نارسایی‌های موجود را شناسایی کنیم.

وی افزود: به‌عنوان نمونه اگر در بخش مکانیزاسیون جذب 180 درصدی هم داشته باشیم اما از این بخش غافل نمی‌شویم و به سمت و سوی کیفیت‌بخشی استفاده از ماشین‎آلات کشاورزی می‌رویم و این رویکرد در همه حوزه‌های بخش کشاورزی ادامه‌دار خواهد بود.

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه همیشه بحث آب، بذر و مکانیزاسیون در رأس مباحث و فعالیت‌های بخش کشاورزی است، تصریح کرد: از استان‌ها تقاضا داریم به‌صورت مقطعی به مسائل نگاه نکنند و برنامه‌ جدیدی تنظیم کنند.

کشاورز با اشاره به اینکه الگوی کشت در محصولات کشاورزی مورد توجه جدی است، گفت: در بحث الگوی کشت از سه سال گذشته در کشور ورود پیدا کردیم و سیاست‌هایی را در انحصار تولید برنج در دو استان گیلان و مازندران و کشت منطقه‌ای برای سایر محصولات کشاورزی اتخاذ کردیم.

وی اظهار کرد: کشت سبزی و صیفی تنها باید در گلخانه‌ها باشد و طی برنامه مدون برای رونق بخش کشاورزی به کمک استان‌ها الگوی کشت دنبال می‌شود.