جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

انتقال پول الکترونیکی بین آستراخان و مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقال پول الکترونیکی بین آستراخان و مازندران

محمد محمدپور عمران در نشست مشترک تجار و بازرگانان مازندران با هیئت اقتصادی آستراخان خواستار به کارگیری امکانات تجارت الکترونیک بین دو استان شدو گفت: جلسات مشترک دو استان برای رسیدن به نتایج مطلوب باید به صورت مستمر برگزار شود.

محمدپور عمران با بیان اینکه هر سه ماه یک‌بار جلسات مشترکی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود، گفت: پورتال مشترکی بین دو استان برای معرفی محصولات تشکیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاهی در فضای مجازی برای دو استان راه‌اندازی شود، گفت: این زمینه همکاری می‌تواند در بخش صنعت، تجارت، حمل و نقل، توریسم، محصولات کشاورزی، راه آهن و دریا باشد.

محمدپور عمران افزود: در نشست این هیئت با استاندار مازندران هیئت آستراخان به پنج گروه تخصصی تقسیم شد و هر کدام با همتای خود در مازندران به مذاکره پرداختند.

وی گفت: بزرگترین هیئت، هیئت تجاری است که بیش از 20 نفر از فعالان تجاری در آن حضور دارند و ریاست این هیات را مینا کوروف رئیس اتاق بازرگانی آستراخان برعهده دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران با بیان اینکه بازدید از صنایع مازندران طی دو روز انجام خواهد شد، اظهار داشت: در نخستین بازدید از صنایع چوب و کاغذ مازندران ویکتورایوانویچ وینا کوروف از ظرفیت و توانمندی این کارخانه ابراز شگفتی کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اینکه در حوزه تجارت چوب و کاغذ همکاری تجاری بین دو استان برگزار می‌شود،گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که حجم تجارت بین مازندران و آستراخان بسیار بالا باشد.

محمدپور با اشاره به مشکلات موجود بر سر ارتباطات افزود: مسائل مهمی چون ارتباطات، قرنطینه محصولات کشاورزی، راه آهن و حمل و نقل دریایی و انتقال پول مشکلاتی است که وجود دارد ولی به نظر می‌رسد ظرفیت‌ها خیلی بیشتر از وضعیت حاضر توسعه پیدا کند و این موانع هم یک به یک در حال برطرف شدن است.

به گزارش فارس، هیئت تجاری استان آستراخان روسیه از شب دوشنبه وارد ساری شد.

در این سفر استاندار آستراخان روسیه به همراه چندین هیئت تجاری، اقتصادی و کشاورزی از قابلیت‌های مازندران بازدید کردند.

آشنایی با واحدهای تولیدی مازندران، حضور در کارخانه‌های تولیدی بزرگ استان، بازدید از صدا و سیما و آشنایی با فرهنگ بومی مازندران از برنامه کاری مسئولان آستراخان روسیه اعلام شد.

 

منبع: فارس