رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

انتقال خون مازندران جزو چهار استان برتر کشوردر زمینه اهدای خون است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتقال خون مازندران جزو چهار استان برتر کشوردر زمینه اهدای خون است

انتقال خون مازندران جزو چهار استان برتر کشوردر زمینه اهدای خون است


مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت : انتقال خون مازندران جزو چهار استان برتر کشوردر زمینه اهدای خون است.

انتقال خون مازندران جزو چهار استان برتر کشوردر زمینه اهدای خون است

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی انتقال خون مازندران علی اکبر پور فتح الله روز سه شنبه در دیدار با استاندار مازندران با ابراز خرسندی از میزان مشارکت شهروندان مازندرانی در امر اهدای خون به علت پراکندگی مراکز اهدای خون در مازندران ، از استاندار خواست تا آن دسته از پایگاههایی که بازدهی خوبی ندارند محدود شود تا هزینه های جانبی کاهش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: انتقال خون باید در زمینه ارسال پلاسمای مازاد استحصالی برای تبدیل آن به داروهای مشتق از پلاسما، تلاش های بیشتری انجام دهد که در این راستا دریافت تاییدیه از شرکت پل ارلیخ آلمان مشروط به اتمام پروژه ساختمان مرکزی انتقال خون مازندران تا پایان تیرماه 94 می باشد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون عنوان کرد: تأکید سازمان انتقال خون بر تأمین منابع مالی توسط فعالیت های خود سازمان و کاهش وابستگی به بودجه دولتی است که در نهایت این امر منجر به ارتقای عملکرد سازمان خواهد شد و بخش اعظم هزینه های فعالیت های سازمان از طریق ارسال پلاسما تامین می گردد.

همچنین در این دیدار مدیر عامل سازمان با استاندارمنطقه در خصوص متمرکز سازی پایگاههای انتقال خون استان مذاکره کرد و گفت: با توجه به کمبود پرسنل و بودجه و تجهیزات، روند مدیریت پایگاهها باید به سمتی برود که پایگاههایی که فاقد کارایی و میزان مناسب اهدا کننده هستند، با پایگاههای پر کار تر ادغام شوند که ظرفیت بودجه، تجهیزات وپرسنل این پایگاههای کوچک به پایگاههای پر کارتر کمک کند.

در این مذاکرات مقرر شد استانداری بودجه مربوط به استهلاک تجهیزات پایگاههای انتقال خون استان مازندران که به خاطر رطوبت و هوای شرجی سریعتر از مناطق دیگر مستهلک می شود را افزایش دهد.

همچنین در خصوص ادامه طرح عمرانی ساختمان جدید اداره کل ساری که در سال 93 با کمک استانداری و بودجه عمرانی یک میلیارد تومانی شروع به احداث شده بود، مقرر شد یک میلیارد تومان دیگر در سال 94 برای این منظور تخصیص یابد.