سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

انتقاد از سهم 8 درصدی بانوان مازنی در پست های مدیریتی - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد از سهم 8 درصدی بانوان مازنی در پست های مدیریتی

مریم جمشیدی در حاشيه بازديد از دفتر اموربانوان نوشهر در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه های هفته زن در مازندران گفت: افتتاح نمایشگاه کارآفرینی، همایش استانی تجلیل از بانوان نمونه استان در مرکز مازندران، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و تجلیل از مادران نمونه شهدا و جانبازان در شهرستان نوشهر، همایش نقش زن در تحکیم بنیان خانواده با تأسی از فرمایشات رهبری در شهرستان و دیدار با بانوان معلول موفق در شهرستان ساری از برنامه های محوری هفته زن در مازندران محسوب می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: همایش فاطمه اسوه نگین آفرینش ویژه دختران، بازدید و تجلیل از زنان پیشکسوت سالمند در شهرستان تنکابن، تقدیر از زنان موفق و کارآفرین و تقدیر از خانواده‌های شهدا و جانبازان در شهرستان گلوگاه، تجلیل از نوعروسانی که در سال ۹۲ با مهریه ۱۴ سکه و کمتر ازدواج کردند، بازدید از مرکز ترک اعتیاد بانوان بابلسر، تجلیل از بانوان نویسنده استان در حوزه دفاع مقدس، تجلیل از بانوان پیشکسوت ورزشی، مادران شهدا و جانبازان، بانوان خلاق استان در عرصه کارآفرینی و بانوان هنرمند که در زمینه خوشنویسی قرآن کریم فعالیت داشتند به صورت استانی در شهر کیاسر از برنامه های دیگر هفته زن بشمار می رود.

وی با اشاره به برنامه های دیگر هفته زن در استان مازندران افزود: بازدید از نمایشگاه خود اشتغالی بانوان، محصولات خانگی، صنایع دستی و هنرهای بومی در عباس‌آباد، برگزاری همایش نقش متقابل حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در نهاد خانواده، دیدار و تجلیل از خانواده‌های شهدا و مفقودالاثر شهرستان جویبار و نیز برپایی کارگاه عفاف و حجاب در شهرستان بابل را از برنامه‌های محوری دیگر هفته زن در مازندران قلمداد می شود.

جمشیدی همچنین از افتتاح دبیرخانه جشنواره ملی فیلم زن در مازندران خبر داد و یادآور شد: برای نخستین بار جشنواره ملی فیلم زن در دومین روز از هفته زن با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  در مرکز مازندران افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به آنکه موضوعات این جشنواره در محورهای زن و دفاع مقدس، زن و سنت، زن و مدرنیته و بسیاری از موضوعات زنان مطرح خواهد شد افزود: اعضای شورای سیاست گذاری این دبیرخانه در مرحله تایید صلاحیت قرار دارد و امیدواریم از سال آینده شاهد برگزاری اولین جشنواره ملی فیلم زن در مازندران باشیم.

وی با تبریک به بانوان مازندرانی همزمان با فرا رسیدن هفته زن گفت: بزرگداشت مقام زن به معنای درست نگریستن به زنانی است که نیمی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان آنکه 50  درصد از جمعیت مازندران را بانوان تشکیل می‌دهند گفت: متاسفانه سهم این جمعیت تنها 8 درصد در پست های مدیریتی کلان و خرد استان است.

وی اضافه کرد: شایسته‌سالاری در عرصه مدیریت خرد و کلان بانوان مازندرانی از دغدغه‌های امور بانوان و خانواده استانداری است و تلاش خواهد شد تا با رایزنی با استاندار محترم و فرمانداران، بانوان شایسته در پست های بخشداری معرفی شوند.

جمشیدی تاکید کرد: حاضرم در صورت دستور استاندار محترم به عنوان اولین فرماندار زن مازندران معرفی شوم چراکه معتقدیم بانوان مازنی قابلیت ها و ظرفیت‌های منحصربفردی در زمینه‌ فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و مدیریتی دارند و باید در حوزه مدیریت سهم بیشتری به تناسب جمعیت شان داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به اینکه زنان شهری و روستایی مورد توجه دولت هستند، گفت: امروز زنان ما باید بر خود ببالند که زن شایسته و الگویی چون حضرت فاطمه(س) دارند و برای رشد جایگاه زنان، نیازمند هم‌ِصدایی است.

وی تاکید کرد: هرجا حماسه‌ای خلق شد این بانوان بودند که دوشادوش همسران و فرزندان خود، در عرصه حضور داشتند و نباید این حماسه آفرینی ها و نقش آنان در جامعه فراموش شود.