سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

انتقاد از اجرا نشدن مصوبه دولت در حوزه شیلات مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد از اجرا نشدن مصوبه دولت در حوزه شیلات مازندران

مدیر کل شیلات مازندران در نشست مشترک با مدیران کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان ؛ بحث بیمه را مهمترین دغدغه صیادان برشمرد و گفت : با وجود تصویب شدن پرداخت حق بیمه 17 درصدی به صیادان ، تاکنون این مصوبه در شمال کشور اجرایی نشده است.

انتقاد از اجرا نشدن مصوبه دولت در حوزه شیلات مازندران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر کل شیلات مازندران در نشست مشترک با مدیران کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان ؛ بحث بیمه را مهمترین دغدغه صیادان برشمرد و گفت : با وجود تصویب شدن پرداخت حق بیمه 17 درصدی به صیادان ، تاکنون این مصوبه در شمال کشور اجرایی نشده است.

رستمی افزود : براساس مصوبه سال 87 دولت وقت، مقرر شده بود، حق بیمه پرداختی صیادان از 27 به 17 درصد کاهش یابد و 10 درصد از هزینه آن از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تامین و پرداخت شود که این امر با وجود پیگیری ها و مکاتبات متعدد شیلات تاکنون محقق نشده است.
وی با اشاره به عملی شدن اجرای این مصوبه در استان گیلان بر توجه بیشتر مسئولان مازندران به این امر بعنوان مهمترین دغدغه صیادان استان تاکید کرد .
به گفته وی  75 درصد صید کیلکای دریای خزر و 43 درصد ماهیان استخوانی (پره) سهم صیادان مازندرانی است که بررسی و حل مشکلات بیمه صیادی و نیز نگاه ویژه مسوولان به این قشر سخت‌کوش ضروری است .
اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمودی مدیر کل تامین اجتماعی مازندران نیز در این نشست بر رایزنی نمایندگان مجلس با دولت، برای اجرایی شدن مصوبه کاهش حق بیمه صیادان و نیز قرار گرفتن صیادی در رده مشاغل سخت و زیان آور تاکید کردند .
‏بیش از چهار هزار صیاد در 53 شرکت تعاونی مناطق مرکزی، ‏شرق و غرب مازندران فعالیت می کنند .