جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

انتخاب مجدد مازندران به عنوان گردشگرپذیرترین استان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخاب مجدد مازندران به عنوان گردشگرپذیرترین استان کشور

دلاور بزرگ‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار داشت:در سه ماهه تابستان سال جاری 20 میلیون و 163 هزار و 852 نفر شب اقامت در مازندران به ثبت رسیده که بالاترین آمار اقامت در کشور به شمار می‌رود.

وی از انتخاب مجدد مازندران به عنوان گردشگر پذیرترین استان کشور توسط ستاد خدمات سفر کشور خبر داد و گفت: مدت اقامت چهار شب و پنج روزه در مازندران که یکی از ارکان مهم اقتصادی کردن گردشگری شناخته می‌شود نیز از رویدادهای خوب گردشگری در سه ماهه اخیر در استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری مازندران به انجام 3 هزار و 375 بازدید از تاسیسات گردشگری در این مدت اشاره کرد و گفت: 22 گروه نظارتی با همکاری کارگروه های نظارتی شامل نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان  استانداری،  صنعت و معدن و تجارت، علوم پزشکی، حمل و نقل و پایانه و میراث فرهنگی بر نحوه خدمت‌رسانی به گردشگران در تعطیلات تابستان امسال نظارت کردند.

بزرگ‌نیا بیان‌ داشت: در این بازدیدها 154 مورد تذکر و 39 مورد اخطار به مراکز خدمات گردشگری ،تاسیسات اقامتی و پذیرایی و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی برای رفع نواقص و ارتقای سطح و نحوه ارایه خدمات به گردشگران صادر شد.

وی ابراز داشت: بازدید 4 میلیون و 318 هزار و 459 نفر از مراکز فرهنگی زیارتی، موزه‌ها و بناهای تاریخی نشان می‌دهد که جاذبه‌های تاریخی استان نیز به مروز زمان همچون جاذبه‌های طبیعی مورد اقبال گردشگران قرار گرفته‌ است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: خدمت‌رسانی در حد قابل قبول، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌های بومی و محلی برای پر کردن اوقات فراغت مسافران و معرفی و تبلیغات ظرفیت‌های استان در سطح ملی و بین‌المللی در زمینه‌های مختلف که پاسخگوی سلایق متفاوت گردشگران باشد به‌طور حتم می‌تواند انگیزه خوبی برای سفر بعدی به استان تعریف شود.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: مازندران سال‌هاست به عنوان گردشگر پذیرترین استان کشور انتخاب می‌شود بنابراین انتظار می‌رود سطح خدمات و همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط با صنعت توریسم نیز برای رونق گردشگری و بروز و ظهور اقتصاد توریسم در مازندران نیز بیش از هر استان دیگر شکل گیرد.

وی با اعلام اینکه 769 تاسیسات گردشگری دارای پروانه فعالیت در مازندران وجود دارد، گفت: 340 واحد پذیرایی،216 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و 183 واحد اقامتی اعم از هتل،متل،هتل آپارتمان و مهمان‌پذیر و چندین مجتمع و مرکز  تفریحی ،کمپینگ و سفره‌خانه سنتی در سراسر استان در بخش گردشگری فعالیت دارند.

{jcomments off}