سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

انتخاب سفر نوروزی به نوشهرچالوس - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

انتخاب سفر نوروزی به نوشهرچالوس

Loading the player...

دانلود

شهرستان نوشهر یکی از شهرهای زیبای استان مازندران  که از لحاظ جغرافیایی در 163 کیلومتری غرب ساری قرار گرفته و از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوههای البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان چالوس منتهی می‌شود. این شهر به دلیل تردد زیاد کشتی های تجاری، از بنادر معتبر شمال ایران به حساب میاید، همچنین جاذبه های گردشگری زیبایی دارد که آن را به یک شهر توریستی تبدیل می‌کند.
مرغ ترش، ماهی شکم پر، بادمجان کباب، کال کباب، ترش سماق، کباب ترش  و ... از غذاهای محلی هست که در سفر به این شهر می توانید تست کنید.
کلوچه، مرباجات و ترشیجات، ماهی، صنایع دستی سفالی و حصیری و ... از جمله سوغاتی هستند که می توانید در سفر تهیه کنید و یکی از بهترین جاها برای خرید این سوغات بازار روز نوشهر است.
از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر قلعه ملک کیومرث، که مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است ، پارک جنگلی سی سنگان، که از قدیمی ترین و بزرگ‌ترین پارک های جنگلی ایران است، دریاچه ممرز که به تالاب ارواح مشهوره، دهکده کندلوس، تالاب فراخین، دریاچه خضر نبی و دریاچه سد خاکی آویدر اشاره کرد.
شهر چالوس از شمال به دریای مازندران، از جنوب به رشته كوههای البرز، از شرق به شهرستان نوشهر و از غرب به شهرستان تنكابن محدود می شود مساحت آن 1800 كیلومتر مربع است شهرستان چالوس از دو بخش مركزی و كلاردشت تشكیل شده است
دیدنی ها و چاذبه های گردشگری و توریستی چالوس از سمت نوشهر( مکانهای تفریحی ، پارک های جنگلی ، پلاژها و زیارتگاه ها )
پارک فی ین ( ابتدای ورودی چالوس از جاده تهران ، بعد از پلیس راه )
پارك جنگلی چالوس (فی ین) در هفت كیلومتری جاده چالوس ـ تهران واقع شده است. رودخانه چالوس كه از كنار آن می گذرد ویژگی خاص و جالبی به آن می بخشد. در این پارك، اردوگاهی احداث شده است كه كلبه و كومه هایی برای اقامت مسافران دارد. این پارك امكانات خاص تفرجگاهی نظیر میز، نیمكت وجایگاه بازی بچه ها نیز دارد.تازه ها