جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

انتخاب آقایان جنتی و لاریجانی به‌عنوان رؤسای خبرگان و مجلس دشمنان را ناکام کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخاب آقایان جنتی و لاریجانی به‌عنوان رؤسای خبرگان و مجلس دشمنان را ناکام کرد

امام جمعه ساری گفت: روند انتخاب روسای مجلس خبرگان و شورای اسلامی به‌گونه‌ای پیش رفت که با انتخاب آقایان جنتی و لاریجانی به‌عنوان رؤسای این دو مجلس، دشمنان ناکام ماندند.

انتخاب آقایان جنتی و لاریجانی به‌عنوان رؤسای خبرگان و مجلس دشمنان را ناکام کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه دولت اسلامی موظف است تبعیض را از بین ببرد، اظهار کرد: پرداخت حقوق‌های 80 میلیونی تبعیض بوده و شایسته جامعه اسلامی نیست.

وی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به اینکه در حال حاضر در مازندران در مراسمات اجتماعی، مثل ختم‌ها و عروسی‌ها شاهد تجملات زیاد هستیم، افزود: این تجملات، رفتارهای هوس‌بازانه‌ای است که مشکلات اجتماعی زیادی را ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از 6 میلیون زن بی‌سرپرست در کشور زندگی می‌کنند، بیان کرد: تنها بخشی از این بانوان بی‌سرپرست شدن‌شان ناشی از درگذشت همسر است اما عمده آنها به‌خاطر طلاق بوده که عواملی چون تعیین مهریه با سال تولد و نوع تجملات مسبب آن است.

امام جمعه ساری با بیان اینکه باید از تجملگرایی دوری کرد، یادآور شد: در اوایل انقلاب مهریه‌ها ناچیز  بود اما امروزه تعیین مهریه براساس سال تولد عین هوس است، چشم و هم‌چشمی و افاده فروختن است.

طبرسی با اشاره به اینکه امیدوارم خدا به ما تقوای سازنده مرحمت کند، تأکید کرد: در خوردن و پوشیدن، در مسکن و زندگی هم باید تقوا داشت، مصرف بی‌اندازه انرژی، لوازم غیرضروری و ... آسیب است، مصرف‌کننده باشیم نه مُسرف.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه 27 سال قبل امام عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی با قلبی مطمئن به ملکوت اعلی پیوست، خاطرنشان کرد: امام(ره) شجاع، مبارز و شخصیتی بود که در جهان تحولی ایجاد کرد تا مستکبران نتوانند در برابر ایشان ایستادگی کنند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه قیام 15 خرداد مقدمه‌ای برای پیروزی انقلاب بود، افزود: مردم و شهدا راهی با رهبری امام گشودند که منجر به فروپاشی حکومت پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی و عزت ایران شد.

طبرسی با بیان اینکه پس از رحلت امام(ره) مجلس خبرگان رهبری نیز با انتخاب امام خامنه‌ای مدظله‌العالی بعد از 27 سال، امنیت، عزت و اقتدار ایران بهتر و بیشتر شده و دشمنان ما را یک رقیب شکست‌ناپذیر در عرصه سیاسی می‌دانند، اظهار کرد: در طول این سال‌ها تمام نقشه‌های شوم دشمنان برای براندازی نظام ناکام مانده است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری مقتدرانه با وجود تمام مشکلات در مسائل مختلف ایستادند و باید آنچه که ایشان امر می‌کنند را اطاعت کنیم، در برابر آنچه که نهی کردند عمل و آنچه دستور دادند باید طاعت شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همان محبوبیت امام راحل را دارند، افزود: وظیفه ما این است که در راهی که امام(ره) ترسیم کردند، ایستادگی کنیم و از جنگ و حوادث نترسیم.

امام جمعه ساری با عنوان اینکه گلایه دارم که چرا 14 و 15 خرداد عاشورایی نیست، اضافه کرد: برای یک جشنواره شعرخوانی و کنسرت برنامه‌ریزی می‌کنند اما برای مراسم ارتحال امام شرایط و برنامه‌ها در استان چندان مطلوب نبود.

طبرسی با بیان اینکه شهدا و امام فرهنگ ما هستند و باید تجدید نظر در برپایی مراسم گرامیداشت امام خمینی(ره) انجام شود، تصریح کرد: از مسؤولان و هیأت‌های مذهبی و شهری انتظار بیشتری است.

وی به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و یادآور شد: روحانیون باید به همه مساجد استان اعزام شوند تا شرایط و بیان مسائل دینی انجام شود، همچنین باید جلسات پاسخگویی به شبهات برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: روند انتخاب رئیس مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به‌گونه‌ای پیش رفت که با انتخاب آقایان جنتی و لاریجانی به‌عنوان رؤسای این دو مجلس، دشمنان ناکام ماندند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه باید از ظواهر پرهیز کرد، گفت: مردم مازندران باید شرایط توسعه استان را احساس کنند و من هم مسؤولم پیشرفت‌ها را انتقال دهم؛ امید است در این دوره مجلس شورای اسلامی، با وجود ظرفیت‌های فراوان شرایط توسعه مازندران فراهم شود.