جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

انباشت زباله عواید روستاهای مازندران از گردشگری است - نمایش محتوای خبر

 

 

انباشت زباله عواید روستاهای مازندران از گردشگری است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدعلی قمی صبح امروز در جلسه بررسی فرصت های سرمایه‌گذاری و اشتغال در روستاهای استان مازندران اظهار داشت: در بحث اشتغال در روستاها با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: 70 درصد جمعیت در نوشهر روستایی و 30 درصد جمعیت این نقطه از استان مازندران شهری هستند که نشان می‌دهد که نیاز است در بحث اشتغال در روستاها توجه بیشتر شود.

فرماندار نوشهر در ادامه خاطرنشان کرد: رویه و ذائقه مردم در روستاها تغییر کرد.

وی در ادامه با اشاره به اعلام خبر راه‌اندازی بازارچه روستایی توسط مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران گفت: تولیدات در روستاهای مازندران به شدت کاهش پیدا کرد و می‌شود اعلام کرد که چیزی برای ارائه در این بازارچه روستایی نداریم.

قمی در ادامه بیان داشت: تغییر کاربری در روستاها به گوش می‌رسد که نیاز است برای تغییر کاربری‌ها در روستاها چاره‌اندیشی شود.

وی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن شهرستان نوشهر و روستاهای آن در  بخش البرز مرکزی بیان داشت: از قرار گرفتن در مسیر البرز مرکزی بزرگ‌ترین آسیب به نوشهر و و روستاهای اطراف آن وارد شد.

فرماندار نوشهر در ادامه خاطر نشان کرد: برای توسعه نوشهر و بخش‌های آن نیاز است از قانون البرز مرکزی در حوزه دریا و شیلات این نقطه از استان مازندران تعریف درستی ارائه شود.

نماینده عالی دولت در نوشهر با انتقاد از روند نامناسب ویلا سازی در روستاهای نوشهر گفت: تعریف مناسبی از گردشگری روستایی ارائه شود و توسعه گردشگری و ویلاسازی جدا از هم دیده شود.

این مسئول در ادامه ابراز داشت: در حال حاضر عواید روستاها از گردشگری فقط انباشت زباله در روستاها است و در توسعه گردشگری باید به زیرساخت‌های روستاها توجه شود.

قمی در ادامه با اشاره به مصوبه‌های مهم و مناسب دولت نهم و دهم در توسعه روستاها تصریح کرد: نظارت مناسب بر اجرای پروژه‌ها در روستاها به خوبی انجام نشد.

وی در پایان گفت: برخی از پروژه‌ها در روستاهای مازندران به دلیل نداشتن نظارت مناسب به سرنوشت نامناسبی دچار شد.