جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

انباشت زباله در روستاهای بخش مرکزی بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

انباشت زباله در روستاهای بخش مرکزی بابلسر

بخشدار مرکزی بابلسر با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در حال حاضر روستاهای بخش مرکزی بابلسر با آن مواجه هستند انباشته شدن زباله در روستاها است، گفت: شهرداری نسبت به جمع‌آوری زباله‌های بخش مرکزی اقدام کند.

انباشت زباله در روستاهای بخش مرکزی بابلسر

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، علی اصغر قلی‌پور صبح امروز در جلسه شورای اداری بخش مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: بخش مرکزی شهرستان بابلسر دارای 18 هزار و 406 نفر جمعیت، 5 هزار و 471 خانوار، 12 روستا ،دو دهستان و 79 شهید است.

وی افزود: روستای باقرتنگه با داشتن 5 هزار و 323 نفر جمعیت از بزرگ‌ترین روستاهای بخش و روستای اناری با 97 نفر جمعیت کوچک‌ترین روستای بخش است.

بخشدار مرکزی بابلسر بازنگری طرح هادی، کمبود فضای شهری، فرسوده بودن شبکه برق و آب، بیکاری جوانان، مشکل زباله روستایی، نداشتن راه دسترسی به دریا، تجهیز ساختمان مرکز خدمات کشاورزی بخش مرکزی و عدم لایروبی انهار را از مهم‌ترین مشکلات روستاهای بخش مرکزی دانست.

قلی‌پور با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که در حال حاضر روستاهای بخش مرکزی بابلسر با آن مواجه هستند انباشته شدن زباله در سطح روستاها است، تصریح کرد: در سال‌های گذشته بر اساس قراردادی که با شهرداری بابلسر منعقد شد شهرداری موظف بود زباله‌های روستای بخش مرکزی را به محل دپوی زباله شهرداری حمل کند اما در حال حاضر با اتمام قرارداد، شهرداری اجازه قرارداد مجدد را نمی‌دهد و اگر به وضعیت کنونی رسیدگی نشود روستاهای ما محل دپوی زباله می‌شود و چهره نازیبایی در سطح روستاها به‌وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه چراغانی و آسفالت بخشی از بلوار مسیر علی‌آباد، شورک و احمدکلا نیمه‌کاره مانده است، گفت: در بحث گردشگری در بیشتر روستاها قابلیت گردشگری وجود دارد اما تاکنون به رونق گردشگری دست نیافته‌اند که نیاز است این امر مورد توجه قرار گیرد.

قلی‌پور در پایان از برگزاری جشن خرمن برای نخستین‌بار در شهرستان بابلسر بعد از اتمام فصل درو خبر داد.