جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

امیرستون - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

امیرستون

Loading the player...

کارگردان:احمد فتحی-سید عبداله موسوی تاکامی
تدوینگر:عیسی عبدالهی-علی مدهوشان
تصویربردار:عیسی عبدالهی
نور و صدا:علی مدهوشان
اجرا:رشید بابا زاده-علیمراد محمدی
نویسندگان:رشید بابا زاده-عیمراد محمدی
کارشناسان:مهران نوری-حسن حق شناس
دستیار تهیه:روح اله معافی

عنوان برنامه ای  با موضوع اجتماعی –فرهنگی و با هدف تفریحی سرگرمی است  که پنجشنبه ها از ساعت 19:35 به تهیه کنندگی احمد فتحی ازسیمای شبکه استانی پخش می شود.

این برنامه که به گویش محلی و توسط دو مجری پخش می شود ، به معرفی باورهای دینی و اعتقادی، آداب و رسوم و سنن مردم مازندران می پردازد.
پرداختن به رسوم دیرینه مازندران از جمله : غذاهای سنتی-بازیهای محلی –کایر(کار گروهی در بخش کشاورزی)-لباسهای بومی-فرهنگ عامه و ادبیات-شعر و موسیقی  و ......از دیگر بخشهای این برنامه است.
از دیگر اهداف و محورهای برنامه ارتقای فرهنگ کار و تلاش-معرفی جاذبه های گردشگری استان-تشویق مخاطب به استفاده صحیح از محیط زیست و منابع طبیعی استان-زمینه سازی و توجیه افکار عمومی برای حل مشکلات استان و ...... می باشد.
 

سال تولید: 1394


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام خواهشا اگه میشه لینک دانلود برنامه... قربان اشکور ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ ۱۵:۰۱
با سلام فعلا امکان دانلود برنامه ها میسر نیست.... سید حسن حسینی ۱۳۹۴/۰۶/۱۹ ۰۷:۵۸
با سلام با تشکر از این برنامه قشنگ که همه قشنگیها... مهدی کبیری ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ ۰۹:۱۱
امیراسن یک برنامه برای ما تبری هاست و برای حفظ... ککی ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ ۱۷:۲۵
باسلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان که در... احمد نورمحمودی ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ ۰۱:۴۳
با عرض سلام وخدا قوت خدمت عوامل برنامه امیرستون... مرتضی ۱۳۹۴/۰۷/۱۷ ۱۳:۱۲
باسلام و تشکر از پیام شما کل استان مازندران از... سید حسن حسینی ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ ۱۰:۵۹
سلام خسته نباشید ممنون از برنامه خوبتان مرضیه ۱۳۹۵/۰۲/۴ ۱۱:۵۱
سلام و عرض ادب خدمت همه دستندرکاران صدا و سیمای... ابوذر ۱۳۹۵/۰۵/۵ ۰۸:۰۶

ابوذر
سلام و عرض ادب خدمت همه دستندرکاران صدا و سیمای مرکز مازندران ممنون از برنامه های خوب و مستندی که از شبکه مازندران پخش میشه (خاصه برنامه در روستا ) و از اینکه در سالهای اخیر نسبت به غرب مازندران توجه بیشتری شده ممنونم امیدوارم تولیدات در غرب مازندران بیشتر و همه روستا ها معرفی گردند و همچنین درخواست دارم از موسیقی های غرب مازندران هم در میان برنامه ها و برنامه ها استفاده بیشتری بشه .
ابوذر درویشیان - کلاردشت
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۵/۵ ۰۸:۰۶
مرضیه
سلام خسته نباشید ممنون از برنامه خوبتان
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۲/۴ ۱۱:۵۱
سید حسن حسینی
باسلام و تشکر از پیام شما
کل استان مازندران از نگاه رسانه یکسان دیده می شوند. در برخی از برنامه ها مانند "سلام مازرونی" کاملا به لهجه غرب استان صحبت می شد. باز هم به روی چشم، در برنامه های دیگر هم لحاظ خواهد شد.
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ ۱۰:۵۹ در پاسخ مرتضی
مرتضی
با عرض سلام وخدا قوت خدمت عوامل برنامه امیرستون مازندرانی نیستم اما ساکن تنکابن هستم چند وقتی هست که این برنامه را دنبال می کنم مخصوصا از وقتی در مورد آداب ورسوم غرب مازندران برنامه تهیه میشه.جای تقدیر داره که مجریان این برنامه تاکید برگویش زبان محلی دارنداما برایم جای سوال است که چرا مردم تنکابن ورامسر که به زبان ولهجه گیلکی صحبت می کنند ویا اهالی کلاردشت که کرد زبان هستند باید دراین برنامه با گویش شرق مازندران صحبت کنند؟؟؟؟و مجریان از این گویش حمایت می کنند مگر نه این که ساکنان این نواحی باید به زبان خودشان صحبت کنند؟امسال درکنارپیک نوروز دانش آموزان مجله دیگری با زبان شرق مازندران چاپ شد ودر همه شهرهای مازندران توزیع گردید درحال که خیلی از افراد نمی توانستندآنرا بخوانندآیا چون مرکز صدا وسیما در ساری واقع شده همه باید با این زبان صحبت کنند؟آیا این تبعیض نیست؟در اخبار چقدر از غرب مازندران صحبت می شود؟؟؟ضمنا دربرنامه که در پیشنبور کلاردشت تهیه کرده بودید مجری خانم برنامه گفت که مردم پیشنبور از نژاد کرد هستند ولی مهربان هم هستند ؟این یعنی چی؟یعنی کردها ......قضاوت با خودتان.منتظر پاسخ شما هستم
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۷ ۱۳:۱۲
سید حسن حسینی
با سلام
فعلا امکان دانلود برنامه ها میسر نیست.
درصورت تمایل میتوانید برنامه های موردنظرتان را از فروشگاه سروش صدا و سیمای مازندران تهیه نمایید: 33062418
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۱۹ ۰۷:۵۸ در پاسخ قربان اشکور
احمد نورمحمودی
باسلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان که در تهیه برنامه شاد امیرستان نقش دارید تا دل مردم ایران خصوصا هم استانی های عزیزم رو شاد کنید شاد و پیروز و سربلند باشید... (شهرستان تنکابن _ روستای لشتو)
0 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ ۰۱:۴۳
ککی
امیراسن یک برنامه برای ما تبری هاست و برای حفظ فرهنگ ماست نه تخزیب آن در صورتی که دارید فارسی را را رواج می دهید تینار شما فارسی زوونون فکر دنی نا امی........
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ ۱۷:۲۵
مهدی کبیری
با سلام با تشکر از این برنامه قشنگ که همه قشنگیها مازندران را برای ما که مخصوصا در مرکز ایران اراک زندگی میکنیم نشان میده و حال هوای شمال را برای ما به ارمغان میاره فقط خواهشا از جاذبه های این استان بیشتر بگید و منظره ها را بیشتر به تصویر بکشید ممنون
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ ۰۹:۱۱
قربان اشکور
با سلام
خواهشا اگه میشه لینک دانلود برنامه امیرستون شبکه تبرستان که در روستای میج بالا اشکور رامسر تهیه شده رو برام بفرستین...ممنون میشم
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ ۱۵:۰۱