سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

امیدوارم روزی استاد بزرگ شطرنج دنیا شوم - نمایش محتوای خبر

 

 

امیدوارم روزی استاد بزرگ شطرنج دنیا شوم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، پانزدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی نوجوانان دختر و پسر آسیا در مجتمع نفت این شهرستان در حال برگزاری است.

در این دوره از مسابقات شطرنج‌بازان مطرحی از 16 کشور آسیا حضور دارند که در این بین ایران نیز با قهرمانان زیادی در این رشته ورزشی حضور دارد و امیدوار است علاوه بر قهرمانی در برخی از رده‌های سنی سهمیه مسابقات جهانی را نیز به دست آورد.

برخی از این شطرنج‌بازان نوجوان دارای عنوان‌های زیادی در سطح آسیا و جهان هستند که از جمله آن آرین غلامی است.

در حاشیه رقابت این شطرنج‌باز با رقیبانش گفت‌وگویی با وی انجام دادیم.

آرین غلامی در ابتدای صحبت‌های خود دلیل علاقه‌مندی به این رشته ورزشی را نگاه به بازی پدرش که سال‌ها شطرنج بازی می‌کرد عنوان کرد و گفت: پدرم همیشه در منزل و جاهای دیگر با اعضای خانواده و دوستانش شطرنج بازی می‌کرد و به همین سبب من نیز دوست داشتم در این رشته ورزشی ورود پیدا کنم.

این شطرنج‌باز مطرح کشورمان در پاسخ به این سئوال خبرنگار فارس مبنی بر بیان عنوان آسیایی و جهانی ابراز داشت: در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در ترکیه که در سال 2009 در آنتالیا برگزار شد توانستم قهرمان شوم.

غلامی افزود: همچنین در سال 2010 نیز قهرمان مسابقات دانش‌آموزی جهان شدم.

وی ادامه داد: از دیگر مقام‌هایی که به دست آوردم، قهرمانی در مسابقات آسیایی سریلانکا در سال 2012 بود.

شطرنج‌باز نوجوان کشورمان آرزوی خود را کسب عنوان‌های متعدد جهانی در رده‌های مختلف سنی عنوان کرد و گفت: امیدوارم بتوانم روزی استاد بزرگ شطرنج دنیا شده و در مسابقات مختلف جهانی پرچم کشورم را به اهتزاز درآورم.