جهش تولید | دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

امکان کشت برنج مرغوب مازندران در آستراخان روسیه/ ایجاد اعتماد کامل بین مازندران و آستراخان - نمایش محتوای خبر

 

 

امکان کشت برنج مرغوب مازندران در آستراخان روسیه/ ایجاد اعتماد کامل بین مازندران و آستراخان

معاون بخش بین‌الملل وزارت روابط خارجی و بین‌الملل استان آستراخان روسیه با بیان اینکه هیچ مانعی بین روابط تجاری و اقتصادی دو کشور نمی‌بینم، گفت: اعتماد متقابل بین ما و مازندران ایجاد شده است و به‌صورت کامل به هم اعتماد و اعتقاد داریم.

امکان کشت برنج مرغوب مازندران در آستراخان روسیه/ ایجاد اعتماد کامل بین مازندران و آستراخان

سرگی گرمانویچ‌دوو در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان قائم‌شهر، در حاشیه بازدید از سورتینگ مرکبات در خرماکلای این شهرستان با بیان اینکه مازندران استانی است که از نظر تاریخی و آب و هوایی شبیه استان آستراخان روسیه است، اظهار کرد: دو کشور ایران و روسیه به‌دلیل داشتن دریای خزر همانند زنجیر به هم پیوند خورده‌اند و مازندران شریک آستراخان است.

وی افزود: قدم‌های جدی برای توسعه روابط بین دو استان مازندران و آستراخان برداشته شده و این قدم جدی از زمانی برداشته شد که تجار مازندرانی در آستراخان فعالیت کشاورزی خود را آغاز کرده‌اند.

معاون بخش بین‌الملل وزارت روابط خارجی و بین‌الملل استان آستراخان روسیه با بیان اینکه هیچ مانعی بین روابط تجاری و اقتصادی دو کشور نمی‌بینم، تصریح کرد: اعتماد متقابل بین ما و مازندران ایجاد شده است و به‌صورت کامل به هم اعتماد و اعتقاد داریم.

گرمانویچ‌دوو افزود: ما باور کردیم که مازندران ظرفیت زیادی دارد و به‌علت شرایط آب و هوایی نزدیک به هم، مطمئن هستم می‌توانیم در آستراخان روسیه نیز برنج مازندران را که از کیفیت بالایی برخوردار است کشت کنیم.

وی در ادامه به همکاری دو دانشگاه آستراخان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران اشاره کرد و گفت: مراودات خوبی در زمینه پرورش و کشت انواع برنج در آستراخان روسیه انجام شد.

معاون بخش بین‌الملل وزارت روابط خارجی و بین‌الملل استان آستراخان روسیه در پایان گفت: امیدواریم مازندران بتواند غیر از محصولات فعلی، کالاهای دیگری را نیز در آستراخان کشت و عرضه کند.