سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

امکانات امداد و نجات شهرستان نور پاسخگوی نیازها نیست - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امکانات امداد و نجات شهرستان نور پاسخگوی نیازها نیست

امکانات امداد و نجات شهرستان نور پاسخگوی نیازها نیست


معاون فرماندار شهرستان نور گفت: طبق شاخص جمعیت، پراکندگی جغرافیایی و حضور مسافر، امکانات امداد و نجات لازم در این شهرستان وجود ندارد.

امکانات امداد و نجات شهرستان نور پاسخگوی نیازها نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید یزدانی صبح امروز در جلسه هماهنگی طرح سالم‌سازی دریا اظهار کرد: با توجه به تعطیلات سه‌روزه و گرمای هوا و نزدیک شدن به ماه رمضان به‌طورقطع شاهد نخستین سفر تابستانه هم‌وطنان به شمال کشور به‌ویژه شهرهای ساحلی هستیم.

وی افزود: بیشتر مسافران نخستین هدف خود را ساحل و دریا انتخاب می‌کنند و این امر وظیفه ما مسئولان و دست‌اندرکاران به‌ویژه در ساحل و دریا را سنگین‌تر می‌کند، بنابراین لزوم آمادگی 100 درصدی برای جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی برای مجریان، ناجیان و دیگر دستگاه‌های متولی دریا ضرورت دارد.

معاون فرماندار نور تصریح کرد: هدف از این جلسات و پیگیری‌ها ایجاد هماهنگی، تعامل و آمادگی بیشتر برای پذیرایی از مسافران و پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی در دریاست و قرار نیست توپ را به زمین دیگران بیاندازیم.

این مسئول از ناچیز بودن امکانات امداد و نجات در شهرستان نور انتقاد کرد و ادامه داد: بر اساس شاخص جمعیت و ورودی مسافران، پراکندگی جغرافیایی، وجود محورهای کوهستانی و مأموریت‌های متعدد سازمان‌های امدادی، امکانات امداد و نجات به‌ویژه آمبولانس وجود ندارد و از طرفی وجود ترافیک سنگین و شلوغی مسیرهای تردد سبب طولانی شدن زمان حضور آمبولانس و امدادگران به محل حادثه و انتقال مصدوم، مغروق و بیمار به مراکز درمانی می‌شود.

یزدانی در ادامه به وظیفه اداره گردشگری به‌عنوان متولی اصلی گردشگران پرداخت و بیان کرد: در سال گذشته حداقل انتظارات در این بخش نیز محقق نشد و نیاز است مسئول اداره و همکاران وی حداقل در ایام تعطیل و پرازدحام مسافر در ساعات غیراداری نیز در سواحل، نقاط تفرج‌گاهی، اقامتی، پذیرایی و ... حضور پیدا کرده و با رصد موارد اشرافیت لازم را داشته و محاسن و معایب را به فرمانداری گزارش دهند.

وی در پایان با اشاره به لزوم به‌کارگیری ناجیان خواهر به تعداد مورد نیاز در سواحل، شهرک‌ها و مجتمع‌های خصوصی بر حضور جدی و مسئولیت‌پذیری ناجیان غریق تاکید کرد.