جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

آموزش و پرورش در تصمیم‌گیری‌ها از بانوان استفاده کند/ برای حضور معلمان در روستاها ایجاد انگیزه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش در تصمیم‌گیری‌ها از بانوان استفاده کند/ برای حضور معلمان در روستاها ایجاد انگیزه شود

استاندار مازندران به ضرورت فعالیت موثر بانوان در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با توجه به هفت معاونتی که دارد باید از ظرفیت بانوان در این حوزه‌های تخصصی استفاده کند.

آموزش و پرورش در تصمیم‌گیری‌ها از بانوان استفاده کند/ برای حضور معلمان در روستاها ایجاد انگیزه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌ جلوداردر جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: همزمانی هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس برای نظام تعلیم و تربیت با اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و فرهنگیان در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش به‌سزایی داشتند، افزود: در حال حاضر دانش‌آموزان در سنگر تعلیم و تربیت به مبارزه با دشمنان می‌پردازند.

استاندار مازندران همکاری دستگاه‌های اجرایی به ویژه نیروی انتظامی را در بازگشایی مدارس ضروری دانست و ادامه داد: پلیس در تدابیری که برای کاهش ترافیک، ایجاد امنیت و ساماندهی سرویس‌های مدارس در نظر دارد سبب حفظ سلامت دانش‌آموزان می‌شود.

این مسؤول با تاکید براینکه عدالت آموزشی در مازندران باید حاکم شود، گفت: مشکلات جدی در تامین معلمان روستایی وجود دارد باید انگیزه‌ای ایجاد شود تا معلمان رغبت حضور در مدارس روستایی را داشته باشند.

فلاح اضافه کرد: سال گذشته در مناطق دور دست روستایی به ویژه در منطقه نور بعد از دو ماه به‌علت نبود معلم کلاس درس شروع شد و این مشکل باید در سال جدید تحصیلی رفع شود.

وی با بیان اینکه برخی انتقادها مبنی بر اینکه آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای به مرکز استان دارد و از دانش‌آموزان مناطق دور دست فارغ شده است، تصریح کرد: خسارت‌هایی که بعد از طوفان شهریور ماه امسال به مدارس مازندران وارد آمد لازم است در روزهای پایانی تعطیلات و آستانه بازگشایی مدارس این مشکلات رفع شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه در استانی برخوردار با موضوعات آموزشی قرار داریم باید ظرفیت‌های خالی هنرستان‌ها مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بحث مهارت‌آموزی و توجه به مدارس فنی‌وحرفه‌ای برای دولت و بخش‌های مختلف دانشگاهی به‌عنوان اولویت نخست آموزشی در نظر گرفته شده است.

این مسؤول بیان کرد: امسال شرایط خاصی را برای پایه‌های تحصیلی ششم و دهم داریم لازم است با اقدامات ویژه آموزشی بحث مربوط به نیازهای و کیفیت تحصیلی در این پایه‌ها مورد توجه قرار گیرد تا کمبودها رفع شود.

فلاح با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی دولت و توجه به سیستم تعلیم و تربیت در مازندران، اظهار کرد: برای رفع مشکلات مالی آموزش و پرورش با بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت تماس‌های برقرار شد تا اعتباراتی را برای این موضوع اختصاص دهند.

وی استفاده از ظرفیت اولیا و مربیان را در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش موثر دانست و ادامه داد: این موضوع کمتر در جلسه مطرح شد دولت با توجه به امکانات اندک و اختلافی که بین مدارس غیردولتی و دولتی وجود دارد لازم است تمهدیات لازم برای رفع فاصله طبقاتی و اجرای عدالت آموزشی در آموزش و پرورش پیگیری شود.

استاندار مازندران با تاکید براینکه تمام تحولات بنیادین از آموزش و پرورش انجام می‌شود لازم است در اجرای اقتصاد مقاومتی نوآوری‌هایی از سوی سیستم تعلیم و تربیت انجام شود، خاطرنشان کرد: لازم است زمینه رشد علمی در مدارس مازندران ایجاد شود تا دانش‌آموزان با اقدامات علمی نوآوری داشته باشند.

این مسؤول از فعالیت موثر بانوان در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با توجه به هفت معاونتی که دارد باید از ظرفیت بانوان در این حوزه‌های تخصصی استفاده کند.

فلاح با اشاره به اینکه لازم است از بانوان در بخش‌های مختلف تصمیم‌گیری آموزش و پرورش استفاده شود، افزود: همیشه بحث حضور بانوان در مسؤولیت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد آموزش و پرورش به‌عنوان نهاد فرهنگ‌ساز و پایه توسعه باید نظام مدیریتی درستی داشته باشد.

وی با طرح سوالی از مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مبنی بر اینکه آیا شما به‌ تمام موضوعات و مشکلات معلمان زن در نظام تعلیم و تربیت اشراف کامل دارید، تصریح کرد: لازم است مشکلات مربوط به معلمان زن به‌صورت تخصصی از سوی زنان مطرح شود.

استاندار مازندران در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اینکه نباید بحث بانوان فقط در جلسات سیاسی مطرح شود، گفت: با توجه به کمبودها و نارضایتی‌هایی که در استان داریم آموزش و پرورش در جایگاهی است که هر چه هزینه شود نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده است.