جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آموزش و پرورش به دنبال تربیت نسلی متناسب با ارزش های الهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش به دنبال تربیت نسلی متناسب با ارزش های الهی است

ˈابوالقاسم ثلاثی ˈ شامگاه پنجشنبه در همایش تجلیل از نخبگان و برترین‌های علمی و فرهنگی دانش‌آموزی بهشهر که در سالن توحید این شهر برگزار شد با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش اظهار داشت : در اجرای مفاد این سند مهم و جریان فرهنگی معلم نقش اول و بی نظیری را ایفا می کند .

بگفته ثلاثی ارتقای فرایند یادگیری با بهره گیری از فناوری های نوین از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

وی بیان داشت : با عملی شدن این سند فعالیتهای قرآنی توسعه و دانش آموزان بر اساس ارزشهای دینی پرورش می یابند.

رییس اداره آموزش و پرورش بهشهر با اشاره جایگاه بسیار رفیعی که در این سند برای معلمان و دانش‌‌آموزان در مدرسه و جامعه در نظر گرفت شده است ، گفت : تهیه سند تحول بنیادین، نقشه راه آموزش و پرورش برای پاسخگویی به مطالبات رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر است .

وی ادامه داد : بهبود مدیریت آموزشگاهی و سازمان یادگیرنده یکی از مهم ترین برنامه های تحول بنیادین است که همت و تلاش همه جانبه فرهنگیان را طلب می کند.

رییس اداره آموزش و پرورش بهشهر گفت : اجرای این سند نقش موثری در توسعه بخش آموزش و پرورش شهرستان خواهد داشت که این امر نیازمند دقت و توجه بیشتر است.

ثلاثی بیان کرد : آموزش و پرورش به عنوان یک خانواده بزرگ از گستردگی بسیار زیادی برخوردار است که این امر لزوم توجه به آن را هرچه بیشتر می کند.

وی اظهار داشت : یکی از اهداف اصلی این سند توجه و تمرکز به موضوع خانواده، آگاه سازی و کاهش تزلزل نظام خانواده و تلاش برای کاهش مشکلات اجتماعی است.

رییس اداره آموزش و پرورش بهشهر با اشاره به جایگاه زن در امر تعلیم و تربیت و موفقیت جامعه اسلامی، حفظ عفاف و حجاب و ترویج آن به فرزندان را وظیفه ای مهم بانوان دانست و گفت: بسترسازی و فرهنگ سازی گفتمان های مربوط به حوزه خانواده در جامعه و به ویژه در ارتباط با دانش آموزان باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: دانش آموزان، سرمایه های ما و مدیران آینده این کشور هستند و فرزندان امروز حاصل تلاش خانواده هایی هستند که پایه تربیت آنها را خوب بنا نهاده اند.

رییس اداره آموزش و پرورش بهشهر افزود: امروز سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه مورد تأیید مقام معظم رهبری است و بر اجرای آن تاکید دارند و در این سند به خانواده و مشارکت مردم توجه زیادی شده و البته این مشارکت ها بطور صرف مالی نبوده و مشارکت مردم در تمامی زمینه ها لحاظ شده است.

در این همایش از 20 دارنده رتبه زیر هزار و 21 دارنده رتبه زیر 2 هزار و 9 دارنده رتبه زیر 3 هزار کنکور سراسری و همچنین 17 نفر از برترین های فرهنگی ، هنری ، فنی و حرفه ای و آزمایشگاهی شهرستان تجلیل شدند .

در این مراسم همچنین از خانواده شهید ˈحسن رضا خرسندیˈ به عنوان شهید شاخص شهرستان تقدر و تجلیل شد .