سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آموزش و پرورش احیاگر اندیشه اسلامی برای دانش‌آموزان است - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش و پرورش احیاگر اندیشه اسلامی برای دانش‌آموزان است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در جلسه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش که با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار داشت: روز دانشجو به زمان خاصی خلاصه نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه روز دانشجو منشا فکر، انقلاب و تحول است، افزود: اعتراض و تنفر علیه استکبار در گذشته آسان نبود اما دانشجویان بیدار و ارزشی کشور با تظاهرات اعتراض خود را به رژیم طاغوت اعلام کردند که سه دانشجو به شهادت رسیدند.

امام جمعه مرکز مازندران جلسه ستاد همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه را به لحاظ نوع فعالیت مهم دانست و گفت: سرلوحه کشور مرام، مکتب، مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باید بر اصل تعلیم و تربیت دینی تبیین شود.

وی زیرساخت انقلاب اسلامی را فرهنگی و دینی عنوان کرد و ادامه داد: انقلاب اسلامی منشا تحول فکری بود تا فکر بشر را به سمت مذهب الهی تغییر دهد.

طبرسی با اشاره به اینکه امام راحل احیاگر تمدن اسلامی در کشور بود، تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی دین اسلام در بایگانی قرار داشت.

نماینده ولی فقیه در مازندران آموزش و پرورش مکتبی را منشا تحولات فکری در مسیر دین الهی دانست و افزود: آموزش و پرورش دستگاه انسان‌ساز است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته استعمارگران تلاش بر فاصله بین روحانیون و دانشگاه‌ها و مدارس داشتند، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی زمان‌بر است با درک دردهای جامعه می‌توانیم در زمینه فرهنگی موفق شویم.

طبرسی با تاکید براینکه تعلیم و تربیت درست زیرساخت دینی و انسانیت انسان را شکل می‎‌دهد، یادآور شد: کار تعلیم و تربیت بار سنگین و کمرشکن است، فعالیت‌های دینی باید بر ظاهر و باطن جامعه اسلامی اثرگذار باشد.

وی در پایان سخنانش متذکر شد: با ایجاد تفریحات سالم برای جوانان، نوجوانان و کودکان زمینه رشد فکری و جسمی این اقشار از جامعه اسلامی فراهم شود.

{jcomments off}