جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

آموزش طرح اسکان اضطراری هلال احمر در مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش طرح اسکان اضطراری هلال احمر در مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائمشهر، غلام غلامی در حاشیه بازدید از آموزش طرح اسکان اضطراری هلال احمر شهرستان قائمشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل حادثه‌خیز بودن مازندران این طرح در تمامی شهرستان‌های استان در حال شکل‌گیری است.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر مازندران افزود: دوره‌های آموزش همگانی و عمومی در میان پرسنل و عضو های هلال احمر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح دوره تخصصی اسکان در حوادث نیز وجود دارد خاطرنشان کرد: به دلیل آنکه در حوادث، آسیب‌دیدگان خانه‌های خود را از دست می‌دهند می‌توانند با وجود اسکان اضطراری احساس امنیت کنند.

غلامی ادامه داد: در این طرح چادرهایی با تمامی امکانات استاندارد برپا می‌شود و ارسال خدمات در زمان حادثه به افراد آسیب‌دیده آموزش داده می‌شود.

وی مدت دوره آموزش را سه روز دانست و افزود: دوره‌های آموزشی به شکل تئوری و عملی است تا افراد در شرایط حوادث بدانند به چه شکلی امدادرسانی لازم را انجام دهند.

غلامی اذعان داشت: همزمان در سطح استان 105 نفر امدادگر در این دوره آموزشی شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در پایان برای کسانی که بتوانند دوره آموزشی را با موفقیت بگذرانند گواهینامه صادر می‌شود تصریح کرد: کسانی به عملیات‌های واقعی اعزام می‌شوند که بتوانند با موفقیت طرح اسکان اضطراری را گذرانده باشند.

معاون مدیرعامل و رئیس مرکز آموزش و علمی کاربردی هلال احمر مازندران یاد آور شد: کسانی که به امدادرسانی برای افراد آسیب دیده اعزام می‌شوند باید مصدومیت را برطرف کنند نه اینکه موجب افزایش مصدومیت شوند.

وی در پایان با تبریک روز خبرنگار بیان کرد: خبرنگاران نیز در حوادث‌های مختلف با گرفتن تصاویر توانستند کمک‌های امدادگران را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.