جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

امور تربیتی نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امور تربیتی نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است

امور تربیتی نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: امور تربیتی نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است.

امور تربیتی نیازمند حمایت دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدعلی قاسمی پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از فعالان عرصه تربیت که در اردوگاه بادله برگزار شد، جریان امور تربیتی را بالنده و اثر بخش دانست.

وی با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت در مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی با چالش و تهدیدات متعدد بیگانه مواجه است، اظهار داشت: فعالان عرصه تربیتی باید برای رفع چالش‌های این حوزه تلاش کنند.

قاسمی به جریانات سیاسی مرموزی که در حال حاضر کشور را تهدید می‌کند اشاره کرد و ادامه داد: امور تربیتی با آگاهی به مسائل و مشکلات سیاسی و فرهنگی که نظام تعلیم و تربیت را تهدید می‌کند می‌تواند با ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی که مورد تاکید رهبری است گام‌های اساسی بردارد.

این مسئول با بیان اینکه امور تربیتی نیازمند حمایت درونی است تا بتواند دستاوردهای تربیتی و مسائل این حوزه را مدیریت کند، خاطرنشان کرد: بیرون از آموزش و پرورش همه کسانی که کنش‌گر فرهنگی هستند برای نظام تعلیم و تربیت دل می‌سوزانند باید حامی امور تربیتی باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی و تربیتی می‌توانند از محصولات امور تربیتی الگو بگیرند، اضافه کرد: نیروی انسانی در امور تربیتی سرمایه‌ای است که کار فرهنگی را تحلیل می‌کند.

وی یادآور شد: امور تربیتی به تاریخ 35 ساله انقلاب اسلامی و اندیشه‌های بزرگ امام راحل و شهیدان رجایی و باهنر تکیه کرده است.

قاسمی تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر بنیان‌گذار امور تربیتی در کشور بودند و شاخص این دستگاه اجرایی هستند.

این مسئول نیاز فعالیت‌های فرهنگی در حوزه دانش آموزی را پایان ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: نیاز به فعالیت‌های فرهنگی در نظام تعلیم و تربیت متناسب با گذر زمان استمرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، امور تربیتی را نهاد 35 ساله دانست و ادامه داد: امور تربیتی پشتوانه‌ای به اندازه تاریخ انقلاب دارد که سرمایه بزرگی برای همه فعالان عرصه تربیتی و فرهنگی است.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه نهاد امور تربیتی بدون سر و صدا کارهای بزرگی انجام می‌دهد، متذکر شد: امور تربیتی در انقلاب اسلامی بیش از سایر نهادهای فرهنگی فعالیت‌های تبلیغی انجام می‌دهد.