جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

امنیت کامل جامعه فراهم است - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت کامل جامعه فراهم است

سرهنگ  یارعلی نیازی  روز شنبه در ساری و در گفت و گو با خبرنگاران به وجود نصب چندین دوربین مداربسته در نقاط مختلف حادثه خیز و آلوده به جرم شهر ساری اشاره کرد و گفت: پالایش تصویری با هدف رصد کردن ماموریت صحیح پلیس و انجام تعقیب و گریز مجرمین در مرکز فرماندهی کنترل شهرستان ساری صورت می گیرد.

وی شناسایی نقاط جرم خیز، مجرمین باسابقه و سارقان حرفه ای را از طرح های مهم نیروی انتظامی در ساری و دیگر مناطق استان عنوان کرد و گفت: با هماهنگی اداره زندان ، مجرمینی که از زندان آزاد و یا مرخصی می شوند تحت کنترل و نظارت قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه کلانتری ها و پاسگاههای شهرستان ساری از اطلاعات و مشخصات به روز مجرمین و فعالیت های نیروی انتظامی برخوردار هستند ، ادامه داد: پیشگیری از جرم در نیروی انتظامی از اولویت طرح هاست.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری رضایتمندی مردم در روند تشکیل پرونده در پاسگاهها ، کلانتری و آگاهی را مهم دانست و بیان داشت: فرماندهی انتظامی ،یکنواختی و ساماندهی تشکیل پرونده با هدف تسریع در رسیدگی را در دستور کار قرار داده است.

سرهنگ نیازی ادامه داد: در این طرح مامور تشکیل پرونده از ابتدا و تا پایان رسیدگی پرونده برای متقاضی مشخص و شناخته شده خواهد بود.

وی یکی از مشکلات احتمالی در روند تشکیل پرونده تا معرفی به مراجع قضایی را مفقودی مدارک عنوان کرد و بیان داشت: نیروی انتظامی به اهمیت مدارک در تشکیل پرونده واقف است و در این راستا برای جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان مامورین با این مقوله آشنا شده و آموزش لازم را دیده اند.

سرهنگ نیازی گسترش پلیس محله را از دیگر طرح های نیروی انتظامی شهرستان ساری عنوان کرد و بیان داشت: مزیت های بکارگیری از پلیس محله باید بین مردم شناسانده شود و امر اطلاع رسانی نهادینه شود.

وی ادامه داد: هر کجا که پلیس محله حضور فعالی دارد ، جرم در آن مکان به صفر رسیده است.

وی به وجود چندین مرکز دانشگاهی دولتی و خصوصی در جاده دریا شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: نشست های مشترکی با مدیران مراکز با هدف افزایش امنیت و لزوم به کار گیری پلیس محله برگزار شده است.

وی به اجرای طرح دریا و وظیفه نیروی انتظامی در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: دخالت نیروی انتظامی در انجام شنا مختلط، جلوگیری از شنا در زمان طوفانی بودن دریا ، نظارت بر تردد قایق در دریا و ایجاد امنیت منطقه است.

سرهنگ نیازی به فعالیت پلیس 110 شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: هنوز مقوله پلیس 110 به عنوان فوریت پلیسی برای مردم نهادینه نشده است.

وی ماموریت پلیس 110 را انجام فوریت های پلیسی همانند اورژانس ها که به بالین بیماران در حال مرگ اعزام می شوند ، خواند و گفت: اکنون نیمی از تماس های گرفته شده به شماره 110 پلیس، غیر ضروری است.