جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

امنیت غذایی دغدغه امروز دنیا است / ضرورت تعامل بخش خصوصی و دولتی برای رفع مشکل مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت غذایی دغدغه امروز دنیا است / ضرورت تعامل بخش خصوصی و دولتی برای رفع مشکل مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، ربیع فلاح‌جلودار دوشنبه شب در همایش روز دامپزشکی در مجتمع ورزشی ـ رفاهی شرکت نفت این شهرستان با گرامیداشت روز دامپزشک بیان داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند با تعامل مناسب ایجاد شده با دستگاه‌های حاکمیتی و اجرایی مشکلات جامعه و مردم را برطرف کنند.

وی پشتیبانی و حمایت اداره کل دامپزشکی و نظام دامپزشکی مازندران به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد را در کشور بی‌نظیر تلقی کرد و افزود: جایگاه مهم این دو نهاد با ایجاد امنیت غذایی جامعه ارتباط موثر و مستقیم دارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه امنیت غذایی در دنیای امروز یک مقوله مهم عنوان می‌شود، اذعان داشت: در دهه‌های آینده به ویژه در کشورهای کمتر توسعه‌یافته تامین غذای سالم از مهم‌ترین دغدغه‌هاست.

فلاح‌جلودار خاطرنشان کرد: امنیت غذایی باید اولویت اول کشور باشد و مازندران به عنوان استان پیشرو در عرصه تولید، کشاورزی و دام و طیور باید این موضوع مهم را در اولویت خود قرار دهد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بیان مشکلات استان پرداخت و افزود: تأمین آب شرب و زراعی از مشکلات مهم مازندران است و این جمله را بارها تکرار کرده‌ام که با استان مازندران ظالمانه برخورد شده است.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به وجود آب‌های سطحی و بارش فراوان در مازندران یادآور شد: با وجود این فراوانی، مازندران از نظر کمی و کیفی از آب شرب مناسبی برخوردار نیست.

فلاح جلودار در ادامه به جایگاه مناسب امور دام در مازندران پرداخت و ابراز داشت: دامپزشکی جایگاه والایی دارد، به طوری که بیش از 30 درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی در حوزه دام و طیور است.

استاندار مازندران با بیان اینکه پزشکان و مهندسان متخصص بیکار زیادی در استان داریم، گفت: با توجه به آمارهای اعلام شده، دامپزشک بیکار نداریم و این بیانگر ظرفیت بالای اشتغال در این زمینه است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تعامل مناسب بخش خصوص و دولتی امیدواریم مشکلات مازندران به طور کامل برطرف شود.