جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

آمل میزبان برگزاری سومین همایش ملی گیاهان دارویی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آمل میزبان برگزاری سومین همایش ملی گیاهان دارویی شد

دکتر ˈ فاضل لاریجانی ˈ روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش روزهای 29 و 30 ماه آبان امسال در محل همایش های دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت اله آملی آمل برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش علمی وتخصصی در 11 محور بوم شناختی، زراعت گیاهان دارویی، مکانیزاسیون ، بیولوژی ، شیمی گیاهی، داروسازی ، پزشکی و طب سنتی، دامپزشکی، فناوری های نوین، فرآوری و بسته بندی، اکوتوریسم و فضای سبز، اقتصاد و صنعت برگزار می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات آیت اله آملی گفت: علاقه مندان به شرکت در سومین همایش ملی گیاهان دارویی می توانند در محورهای اعلام شده مقاله های خود را به دبیرخانه همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات آیت اله آملی ارسال نمایند.

وی هدف از برگزاری این همایش را تحقق سلامت و نشاط جامعه ، خودکفایی دارویی و تحقق سند چشم انداز بیست ساله و نقش آن در ایجاد اشتغال و همچنین گسترش ارتباط بین دانشگاه و صنعت برشمرد.

او ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت الله آملی، به منظور اهمیت جایگاه گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن در پیشبرد اهداف ملی و منطقه ای با همکاری انجمن گیاهان دارویی ایران و تعدادی از سازمان ها و موسسات سومین همایش ملی گیاهان دارویی را برگزار خواهد کرد.

لاریجانی یادآورشد: همه اساتید ، محققان و کارآفرینان این حوزه برای مشارکت در همایش می توانند مقالات خود را به نشانی آمل- جاده قدیم آمل به بابل – فرعی دانشگاه – دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت الله آملی، دانشکده کشاورزی و صنایع غذایی، دبیرخانه همایش گیاهان دارویی ارسال کنند.