جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

آمل دارای 20 درصد سوادآموزان مازندرانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

آمل دارای 20 درصد سوادآموزان مازندرانی است

عزت‌الله یداللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به اینکه با نامگذاری سال‌جاری به نام فرهنگ این امر در سرلوحه کار اداره سوادآموزی قرار گرفته است، اظهار کرد: باید به این شعار سال نگاهی وسیع داشت.

وی با اشاره به برگزاری آزمون اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی در سال 92 آن را در راستای تحقق فرمایشات رهبری عنوان کرد و افزود: در سال گذشته 270 سوادآموز در این طرح شرکت داشتند که با بازدید مسئولان شهرستانی همراه بود.

یداللهی با اعلام اینکه شهرستان آمل رتبه برتر سوادآموزی مازندران را دارد، تصریح کرد: این شهرستان 20 درصد سوادآموزان مازندرانی را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی برای شناسایی افراد بی‌سواد و کم‌سواد در این شهرستان برگزار شده است، افزود: با این طرح، بیش از دو هزار نفر زیرپوشش خدمات سوادآموزی قرار گرفته‌اند.

رئیس اداره سوادآموزی اداره آموزش و پرورش آمل با تاکید بر اینکه تفاهمنامه‌ای مشترک با مبلغان و امامان جماعت روستاهای شهرستان در ستاد راهبردی سوادآموزی آمل منعقد شده است، یادآور شد: این امر ارتقای سوادآموزی در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی برگزاری مراسم تجلیل از چهره‌های موفق سوادآموزی را که موفق به اخذ مدرک دانشگاهی شدند را نیز در راستای تشویق این گروه‌ها موثر ارزیابی کرد.