سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آمل به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آمل به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح شود

استاندار مازندران با اشاره به اینکه آمل باید به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح شود، گفت: برای این مهم باید شرایط و امکانات مهیا شود.

آمل به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح شود

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، ربیع فلاح‌جلودار در دومین جشنواره ملی برنج و جشن خرمن در روستای ترویجان این شهرستان با بیان اینکه مردم مازندران شایسته بهترین خدمات و بالاترین امکانات هستند، اظهار کرد: دولت توجه جدی به تولیدکنندگان کشور و استان دارد.

وی افزود: جشن خرمن یکی از آیین‌های شایسته‌ای است که در آن برداشت برنج به نمایش در می‌آید و امروز این جشن توانسته مردم این دیار را گرد هم آورد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه امسال اجرای سیاست‌های دولت در مازندران مطلوب بود و مدیریت خوبی در این زمینه انجام شد، تصریح کرد: 25 درصد مردم مازندران به کشاورزی مشغول هستند.

این مسؤول با اشاره به اینکه 45 درصد مردم در روستاها زندگی می‌کنند، ادامه داد: امروزه روستاهای مازندران همانند شهر پُر از جاذبه است به طوری که 25 درصد از گردشگران استان به روستاها عزیمت داشتند.

فلاح‌جلودار بیان کرد: روستاها یکی از محورهای اقتصاد و تولید هستند و باید به هر کاری که امکان درآمدزایی در روستاها دارد، توجه شود.

وی با اعلام اینکه در بخش کشاورزی سیاست‌های دولت نیز پیشرفت خوبی داشته است، تصریح کرد: مردم مازندران در تأمین برنج سفره ایرانیان نقش زیادی دارند.

استاندار مازندران اظهار کرد: باید در تناوب زارعت و برنج‌کاری در مازندران برنامه‌ریزی شود و کشت دانه‌های روغنی بعد از برداشت برنج در دستور کار قرار گیرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه آمل باید به عنوان پایتخت برنج کشور مطرح شود، خاطرنشان کرد: برای این مهم باید شرایط و امکانات مهیا شود.

فلاح‌جلودار با تأکید بر توجه به محصولات کشاورزی در بخش باغی و زراعی، گفت: در زمینه بیمه روستایی سرمایه‌گذاری خوبی شد و دولت در این بخش کمک‌های لازم را دارد و مردم هم باید همراه با دولت باشند.