جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

آملی ها بیش از دو میلیارد و300میلیون ریال زکات پرداخت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

آملی ها بیش از دو میلیارد و300میلیون ریال زکات پرداخت کردند

حجت الاسلام ˈمهدی ابوالقاسم زادهˈ روز جمعه به خبرنگار ایرنا در آمل افزود: این میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان آمل در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشته و در سرفصلهای مختلف بین نیازمندان توزیع شده است.

وی، از برنامه جدی این ستاد برای فعال شدن ستادهای کوچک جمع آوری زکات در سطح روستاهای این شهرستان در راستای احیای این فریضه دینی خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در راستای نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات از سوی افراد جامعه و فراهم نمودن شرایط مناسب تر در سطح روستاها برای احیای این فریضه دینی است.

وی گفت : در این طرح سعی خواهد شد تا در روستاهایی که خانه عالم وروحانی مستقر هست با تبلیغ وترویج فرهنگ ومزایای زکات به جمع آوری آن از سوی مردم اقدام کند.

دبیراجرایی ستاد احیای زکات آمل ، نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات درجامعه را خواستار شد وگفت: تبلیغات وسیع در این زمینه و همکاری بیشتر با رسانه های شهرستان برای فرهنگ سازی فریضه زکات به افراد در خصوص مزایا وبرکات آن موثر است.

حجت الاسلام ابوالقاسم زاده، هدایت آحاد جامعه به فریضه زکات و احیای آن را باعث ریشه کنی فقر و فقرزدایی در راستای ایجاد عدالت اجتماعی درجامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: آثار و برکات زکات در قرآن کریم ذکر شده و همه خیر و حسناتش به خود افراد برمی گردد و با استناد به آموزه های دینی زکات یک تکلیف است وبه درستی باید درجهت احیای آن درجامعه تلاش شود.

بیش از 360روستا در شهرستان حدود 400هزارنفری آمل وجود دارد.