جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

آملی‌ها 9 میلیارد ریال صدقه دادند - نمایش محتوای خبر

 

 

آملی‌ها 9 میلیارد ریال صدقه دادند

رمضان علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به جمع‌آوری صدقات در این شهرستان اظهار داشت: مردم نوع‌دوست آمل طی 10 ماه در سال‌جاری، 9 میلیارد و 909 میلیون و 32 هزار ریال صدقه به نیازمندان کمک کردند.

وی افزود: شهرستان آمل در جمع‌آوری صدقات از شهرهای شاخص استان مازندران است که مردم نیک‌اندیش آن در همه زمینه‌ها خیرخواهی و نیت خالص خود را به اثبات رساندند.

علیپور اعلام کرد: این مقدار صدقات از صندوق‌های کوچک صدقات در منازل و اصناف، صندوق بزرگ صدقات معابر در کوچه و خیابان‌ها و صندوق صدقات متوسط در اداره‌ها، نهادها و مدارس جمع‌آوری شده است.

وی تصریح کرد: باید همه برای ریشه‌کنی فقر در جامعه اسلامی  دست به دست هم دهیم و احساس مسئولیت کنیم.

مدیر کمیته امداد امام‌خمینی (ره) آمل با اشاره به تعداد صندوق‌های صدقات در این شهرستان اظهار داشت: بیش از 44 هزار صندوق کوچک صدقات در منازل و اصناف، بیش از یک‌هزار و 300 صندوق بزرگ صدقات در کوچه و خیابان‌ها و یک‌هزار و 800 صندوق صدقات متوسط در اداره‌ها، نهادها و مدارس در این شهرستان وجود دارد.

وی همچنین در مورد طرح نوپای صدقات تلفنی یادآور شد: در این طرح مردم با شماره تماس 4050 می‌توانند در اقدامی نو، صدقات روزانه خود را تلفنی بپردازند و هزینه‌های جمع‌آوری صدقه توسط رابطان را در این بخش کم کنند.