جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

آملی‌ها بیشترین سرانه مطالعه کتاب در مازندران را دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

آملی‌ها بیشترین سرانه مطالعه کتاب در مازندران را دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، عبدالحسین باقری ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت انجمن کتابخانه عمومی و چگونگی ساخت کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بیان داشت: باید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده تمام تلاش و همت خود را به کار ببندیم.

وی با تاکید اینکه می‌خواهیم فضایی بانشاط برای کتابخانه‌ها اختصاص دهیم، تصریح کرد: با توجه به تمام کمبودهای مالی و اعتباری باید به فکر ترویج فرهنگ مطالعه مفید در استان باشیم.

باقری با اعلام اینکه آمل بیش از 370 هزار نفر جمعیت دارد و از شهرهای علمی و فلسفی استان محسوب می‌شود، گفت: در امر کتابخانه‌سازی خیران ورود خوبی داشتند و توانستیم با همت آنها تاکنون اقدامات مفیدی را انجام دهیم.

وی با ابراز اینکه هم‌اکنون در شهرستان آمل تنها پنج باب کتابخانه داریم، تصریح کرد: باید در سند چشم‌انداز 1404 این تعداد به 24 کتابخانه برسد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اعلام اینکه آمل از لحاظ زیربنایی در رتبه پنجم بین شهرهای استان قرار دارد، بیان کرد: این شهرستان در حوزه امانت رتبه نخست استان را به خود اختصاص داده و می‌توان گفت که مردم این شهرستان بیشترین کتاب را در استان مطالعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه به 25 هزار متر مربع فضای کتابخانه‌ای در این شهرستان نیازمندیم، عنوان کرد: دو کتابخانه این شهرستان نیز در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

باقری در پایان خاطرنشان کرد: این شهرستان در احداث کتابخانه مرکزی با مشکل زمین و اعتبار روبرو است و باید در این شهرستان به دنبال اداره‌ای مستقل باشیم که از دغدغه‌های ما است.