جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

امضای تفاهم‌نامه اوقاف و ثبت اسناد، بقاع متبرکه سنددار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

امضای تفاهم‌نامه اوقاف و ثبت اسناد، بقاع متبرکه سنددار می‌شوند

 رستم زرودی ˈ روز یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات اوقاف و امور خیریه رامسر که با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد ، افزود : مساله وقف و عمل به نیات واقفین از وظایف مهمی است که باید مدیریت صحیحی در این بخش اعمال شود.

وی گفت : غرب مازندران به لحاظ موقعیت گردشگری و شمار زیاد مسافران در امور تبلیغی و مذهبی ، نیازمند توجه ویژه ادارات فرهنگی و تبلیغی است.

او افزود : یکی از مهم ترین نیاز شهرستان های گردشگر پذیری چون رامسر مساجد بین راهی به صورت شبانه روزی است.

در رامسر دو مسجد در مبادی ورودی و یک مسجد در مسیر منطقه گردشگری جواهرده این شهرستان وجود دارد.

فرماندار رامسر ادامه داد : رامسر گلوگاه ورودی استان گیلان است و باید مساجدی به صورت شبانه روزی در خدمت متدینین و نمازگزاران باشد.

زرودی گفت : پنج روستای رامسر واقع در دشت با دارا بودن جمعیت زیاد ، مسجد ندارد که در این خصوص باید برنامه ریزی و اقدام عملی صورت گیرد.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه رامسر نیز گفت : هم افزایی مسوولان شهرستانی در تحقق برنامه های اوقاف و امور خیریه ستودنی است.

حجت الاسلامˈ حسین قبادی ˈ افزود : با توجه به دستور رهبری مبنی بر اینکه بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند ، با همکاری مسوولان رامسر برنامه بزرگ عزاداری دهه سوم محرم با حضور مداحان و سخنرانان در جوار بقاع امامزادگان درحال اجراست.

حجت الاسلامˈ ستار علیزاده ˈ ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ، نیت الهی ، اخلاص و هم افزایی مسوولان شهرستانی را رمز موفقیت در بخش اوقاف این استان عنوان کرد.

استان مازندران به لحاظ وجود تعداد امامزادگان رتبه اول را در کشور داراست.