جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

امسال 46 طرح در مازندران نهایی می‌شود / ضرورت تأمین امنیت غذا و درمان - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال 46 طرح در مازندران نهایی می‌شود / ضرورت تأمین امنیت غذا و درمان

استاندار مازندران گفت: با توجه به محدودیت‌ اعتبارات سفر استانی هیئت دولت، امسال اعتبارات محقق می‌شود و با توجه به اولویت‌ها 46 طرح در استان نهایی می‌شود.

امسال 46 طرح در مازندران نهایی می‌شود / ضرورت تأمین امنیت غذا و درمان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌ عصر امروز در جلسه شورای اداری استان که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: با وجود محدودیت‌های اقتصادی شاهد فضای مطلوب و توسعه استان هستیم.

وی با بیان اینکه مشکلات و مسائل اقتصادی در استان بر کسی پوشیده نیست، افزود: یکی از رویدادهای سال گذشته سفر رهبری به مازندران بود که سبب خیر و برکت استان شد.

استاندار مازندران تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتبارات سفر استانی هیئت دولت، امسال اعتبارات محقق می‌شود و با توجه به اولویت‌ها 46 طرح در استان نهایی می‌شود.

این مسئول به میزان مشارکت مردم مازندران در انتخابات اشاره کرد و ادامه داد: با وجود استقبال مردم مازندران در انتخابات لازم است به مطالبات مردم استان پاسخ مثبت داده شود.

فلاح‌ میزان اقامت بیش از 11 میلیونی مسافران در ایام نوروز را سبب توسعه گردشگری در استان دانست و افزود: کاهش تصادفات نشان از تعهد مسئولان دستگاه‌های اجرایی در خدمات سفر بوده است.

وی بیان کرد: با وجود بیکاری‌هایی که در استان داریم، لازم است با وجود ظرفیت‌های مردمی به‌سمت اقتصاد مقاومتی گام برداشته شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه سال گذشته محورهای اقتصاد مقاومتی در 24 بند مطرح شد، اظهار کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی بحث بهره‌وری و شناسایی ظرفیت‌ها از سوی دستگاه‌های اجرایی باید احصا شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه بحث صرفه‌جویی در اولویت فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سال اقتصاد مقاومتی قرار گیرد، ادامه داد: با توجه به تولید محصولات کشاورزی در مازندران تأمین امنیت غذا و درمان در استان باید جدی گرفته شود.

فلاح‌ با اشاره به اینکه هزینه جاری تمام اعتبارات دولت را در بر می‌گیرد، بیان کرد: صرفه‌جویی هزینه‌ها، برون‌سپاری فعالیت‌ها و مشارکت مردمی از مواردی است که در تبیین اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی استفاده از تفکر نخبگان، دانشگاهیان، فرهنگیان و صاحب‌نظران را در پیشبرد اهداف استان لازم دانست و اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل‌های دولت در زمینه مسائل اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی در استان باید مورد توجه قرار گیرد و در قالب شورای حمایتی این موضوعات به‌طور کارشناسانه بررسی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه طرح‌های نیمه‌تمام در استان داریم که هزینه‌بر هستند، گفت: بخش‌های اجرایی براساس قانون طرح‌هایی که قدرت واگذاری دارند باید به بخش غیردولتی واگذار شوند، در غیر این‌صورت با وزرا در میان گذاشته می‌شود.