جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

امسال حدود 38 هزار واقعه ولادت در مازندران ثبت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

امسال حدود 38 هزار واقعه ولادت در مازندران ثبت شد

ˈفرج الله ملکیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از مجموع متولدین سال جاری 19 هزار و 256 نفر دختر و بقیه پسر هستند.

وی ادامه داد : همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 13 هزار و 271 واقعه فوت نیز در مازندران ثبت شد که هفت هزار و 415 فوت شده مرد و بقیه زنان بودند.

ملکی علت بیشترین مرگ و میر در مازندران را بیماری های قلبی و عروقی اعلام کرد.

وی شمار واقعه طلاق ثبت شده در سال جاری را پنج هزار و 970 مورد اعلام کرد و گفت : در این مدت 24 هزار و 146 مورد ازدواج هم در مازندران ثبت شد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران بیشترین ازدواج ثبت شده در مازندران را مربوط به گروه سنی 20 تا 24 سال و بیشترین مورد طلاق ثبت شده را نیز مربوط به گروه سنی 25 تا 29 سال اعلام کرد.

ملکی میانگین سن ازدواج در مازندران را برای مردان 1/28 و برای زنان 8/23 سال و میانگین سن طلاق را نیز برای مردان 7/34 و برای زنان 1/29 سال اعلام کرد.

وی گفت : مازندران در بین استان های کشور در بحث ازدواج رتبه 22 و در طلاق رتبه 10 را دارد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران همچنین اعلام کرد : با اقدامات صورت گرفته تاکنون 16 ایستگاه دریافت کارت هوشمند ملی از جمله در شهرهای ساری ، تنکابن ، آمل ، بابل ، قائمشهر ، چالوس ، بهشهر و بابلسر راه اندازی شد و تا پایان امسال نیز سایر ادارات با فراهم شدن زیرساخت های لازم قابلیت صدور کارت هوشمند ملی را خواهند یافت.

وی افزود: تا پایان ماه دی سال جاری جمعیت مازندران سه میلیون و 136 هزار و 14 نفر گزارش شده است که از این یک میلیون و 781 هزار و 29 نفر برابر با 8/56 درصد در شهرها و یک میلیون و 354 هزار و 985 نفر برابر با 2/43 درصد درمناطق روستایی استان سکونت دارند.

ملکی ساماندهی و استقرار نظام جامع شناسایی ایرانیان ، اتقان استناد هویتی ، به روز رسانی اطلاعات اسناد هویتی و طرح صدور کارت هوشمند ملی که زمینه ساز تحقق دولت الکترونیک است را از جمله طرح های مهم و در دست اقدام سازمان ثبت احوال کشور عنوان کرد.