جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

امدادرسانی هلال احمر مازندران به 3500 حادثه‌دیده - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی هلال احمر مازندران به 3500 حادثه‌دیده

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مهدی ولی‌پور اظهار داشت: امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر استان در 10 ماه گذشته به 3 هزار و 533 حادثه جاده‌ای، ساحلی، سیل و آبگرفتگی معابر و کوهستان امدادرسانی کردند.

وی گفت: ارائه کمک‌های اولیه به 26 هزار و 395 مصدوم، ارائه خدمات درمان سرپایی به 15 هزار و 436 نفر، انتقال یک‌هزار و 805 مصدوم به مراکز درمانی، اسکان اضطراری 2 هزار و 767 نفر و توزیع 433 بسته مواد غذایی از جمله خدمات ارائه شده به متاثران حوادث بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: از مجموع عملیات‌های انجام شده یک‌هزار و 235 عملیات جاده‌ای، 183 عملیات دریایی و ساحلی، 27 مورد عملیات سیل و آب‌گرفتگی، 85 مورد عملیات کوهستان، 28 مورد عملیات امدادی برف و کولاک و 285 عملیات نیز شهری بوده است.

وی گفت: در راستای اجرای این عملیات‌ها 4 هزار و 256 تیم امدادی متشکل از 13 هزار و 955 نفر امدادگر و نجات‌گر آموزش‌دیده و 2 هزار و 492 دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی بکارگیری شد.

ولی‌پور ادامه داد: در سال جاری 17 پروژه امدادی و عمرانی شامل هفت پایگاه، پنج انبار امدادی، سه مرکز درمان تخصصی و پروژه توسعه مرکز جامع توانبخشی در دستور کار هلال احمر استان قرار داشت که از این پروژه‌ها  6 پروژه شامل پایگاه امداد جاده‌ای نیالا، ساختمان پایگاه امداد دریایی رامسر، انبار امدادی سوادکوه، کلینیک کاردرمانی مرکز توانبخشی در قائمشهر و مرکز نگهداری سگ‌های تجسس در ساری در ماه‌های گذشته افتتاح شد.

وی افزود: پروژه‌های پایگاه امداد و نجات کجور، بلده، پاسند، پایگاه امداد هوایی و انبار امدادی شهرستان‌های بابل، بندپی، مرکز استان و رامسر تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در پایان گفت: سه مرکز درمانی تخصصی نیز در شهرستان‌های بابل، بهشهر و تنکابن نیز به‌زودی و همزمان با ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.