جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

امدادرسانی هلال احمر مازندران به 2600 خانوار آسیب‌دیده از طوفان - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی هلال احمر مازندران به 2600 خانوار آسیب‌دیده از طوفان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از امدادرسانی این جمعیت به 2 هزار و 600 خانواده در جریان طوفان اخیر در مناطق مختلف استان خبر داد.

امدادرسانی هلال احمر مازندران به 2600 خانوار آسیب‌دیده از طوفان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری گفت: طوفان اخیر به مناطق مختلفی از شهرستان‌های آمل، ساری، بابل، جویبار، بهشهر، سوادکوه، قائم‌شهر، نور، نوشهر، بندپی، بابلسر، فریدونکنار و چالوس خسارت زد که تیم‌های مجهز امداد و نجات جمعیت هلال احمر بلافاصله در مناطق مختلف حاضر شده و نسبت به امدادرسانی به افراد آسیب‌دیده اقدام کردند.

وی تعداد روستاهای متاثر از این طوفان را 177 روستا اعلام کرد و افزود: 26 روستا در آمل، 15 روستا در ساری، 35 روستا در بابل، هفت روستا در جویبار، 6 روستا در بندپی، 20 روستا در سوادکوه، 55 روستا در قائم‌شهر، 11 روستا در نور، یک روستا در نوشهر و یک روستا در فریدونکنار در جریان این طوفان دچار خسارت‌هایی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تعداد خانوار آسیب‌دیده امدادرسانی شده را 2 هزار و 600  خانوار اعلام کرد و افزود: اسکان موقت 68 نفر، توزیع 15 هزار کیلوگرم نایلون، توزیع 531 تخته پتو، 236 تخته موکت و مقادیر زیادی از سایر ملزومات اولیه مورد نیاز خانوارهای آسیب‌دیده از جمله اقدامات انجام شده جمعیت هلال احمر استان بوده است.

اکبری گفت: در این عملیات 55 تیم متشکل از 220 نفر نیروی عملیاتی با به‌کارگیری 54 دستگاه انواع خودروهای امدادی و هشت دستگاه موتور پمپ لجن‌کش مشارکت داشتند.