رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

امدادرسانی به 30 هزار گرفتار بحران سفید در غرب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به 30 هزار گرفتار بحران سفید در غرب مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مهدی ولی‌پور گفت: حجم بالای عملیات‌های امدادی در بحران برف استان باعث شد تا برای تسریع در روند امدادرسانی چندین تیم مجهز امدادی از استان‌های گلستان، تهران، البرز و سمنان نیز به کمک امدادگران این استان بشتابند.

ولی‌پور گفت: دو فروند بالگرد امدادی نیز در عملیات امداد و نجات مشارکت داشته و تاکنون ده‌ها تن دارو و مواد غذایی را به مناطق کولاک‌زده انتقال دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: عملیات امدادگران در 200 روستای زیر تاثیر برف استان مازندران نیز همچنان ادامه دارد.

ولی‌پور افزود: در یک هفته گذشته هفت شهرستان و 200 روستای استان مازندران زیر برف و کولاک قرار گرفت که در این میان بیش از 30 هزار نفر از خدمات امدادی جمعیت هلال احمر بهره‌مند شدند.

وی اسکان اضطراری 435 نفر در راه‌مانده و توزیع 34 هزار و 500 بسته غذایی، 418 هزار قرص نان، 117 هزار بطری آب معدنی، 27 هزار کیلوگرم خرما، رهاسازی 2 هزار و 500 دستگاه خودرو و 2 هزار باب منزل مسکونی از محاصره برف، توزیع 40 هزار قوطی انواع کنسرو و همچنین توزیع بیش از یک هزار تخته پتو و 41 دستگاه چادر امدادی را از دیگر اقدامات انجام شده در مناطق بحران‌زده غرب استان برشمرد.

وی افزود: در یک هفته گذشته یک‌هزار و 117 نیروی عملیاتی در قالب 176 تیم، 18 دستگاه آمبولانس و 55 دستگاه خودروی امدادی کمک‌دار در مناطق غرب مازندران به ارائه خدمات امدادی مشغول بودند.