جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

امدادرسانی به 168 خانوار آسیب‌دیده از طوفان در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به 168 خانوار آسیب‌دیده از طوفان در مازندران

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در پی وقوع طوفان شدید در چند شهرستان به 168 خانوار آسیب‌دیده از طوفان امدادرسانی صورت گرفته است.

امدادرسانی به 168 خانوار آسیب‌دیده از طوفان در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، غلامعلی فخاری‌اشرفی اظهار کرد: امدادرسانی به 168 خانوار و توزیع یک‌هزار و 355 کیلو نایلون و تخلیه آب از منازل و واحدهای تجاری  ساکنان مناطق شهری و روستایی بابل، نور، تنکابن، آمل، فریدونکنار و شهرستان نکا از جمله اقدامات انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات‌ها از 49 نیروی امدادی در قالب 11 تیم عملیاتی و با به‌کارگیری 16 دستگاه خودروی امدادی و دو دستگاه موتور پمپ و لجن کش استفاده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از ارائه پوشش امدادی این جمعیت به 66 حادثه در یک هفته گذشته خبر داد.

ولی‌پور افزود: ارائه خدمات امدادی لازم به 21 سانحه جاده‌ای، هفت حادثه شهری، پنج فقره حادثه طوفان، دو فقره حادثه برف و کولاک، دو فقره حادثه کوهستان، چهار فقره حادثه آتش‌سوزی جنگل و مرتع و همچنین ارائه خدمات امدادی لازم به 25 فقره فوریت‌های امدادی مراجعان به پایگاه‌های امدادی از جمله خدمات ارائه شده امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در یک هفته گذشته بوده است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات امدادی درمان سرپایی به 216 نفر و انتقال 41 مصدوم به مراکز درمانی از دیگر خدمات نجاتگران هلال احمر استان بوده است.

ولی‌پور گفت: در این عملیات‌ها 391 نفر نجاتگر و امدادگر در قالب 100 تیم امدادی با بکارگیری 66 دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی و پشتیبانی و یک فقره استفاده از ظرفیت بالگرد امدادی مشارکت داشتند.