جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

امدادرسانی به حوادث رانندگی و آسیب منازل در طوفان اخیر آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به حوادث رانندگی و آسیب منازل در طوفان اخیر آمل

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل گفت: طوفان و بارندگی شدید روزهای گذشته در این شهرستان باعث برخورد خودروها در محور مواصلاتی هراز، آسیب جدی به سه دستگاه منزل و کارخانه تولیدی در این شهرستان شد.

امدادرسانی به حوادث رانندگی و آسیب منازل در طوفان اخیر آمل

جمشید نیک‌زاد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر در بارندگی‌های اخیر خدمات زیادی به مردم آسیب‌دیده ارائه کردند.

وی افزود: اواخر هفته گذشته مازندران شاهد بارش شدید، تگرگ، طوفان و جاری شدن سیلاب بود که این مهم در شهرستان آمل نیز مشاهده شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل با اعلام اینکه ریزش شدید نزولات آسمانی آسیب‌های زیادی به مردم وارد کرده است، با پیش‌بینی بارش شدید و طوفان نیروهای امدادی و نجات‌گران این شهرستان در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند، هر چند بارش گذشته باعث تخریب شدید سقف بسیاری از خانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، خیابان‌ها و راه‌های مواصلاتی شد و همچنین بسیاری از اقلام، محصولات کشاورزی و باغی را آسیب جدی زد.

این مسئول با اشاره به اینکه پس از بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در محور مواصلاتی هراز سه تصادف صبح جمعه گذشته در مناطق بلده و گزنک روی داد، خاطرنشان کرد: این حادثه رانندگی منجر به خسارت مالی شده و خسارت‌های جانی نداشت.

نیک‌زاد از دیگر تصادف جاده شریانی هراز در شامگاه جمعه گذشته خبر داد و یادآور شد: این حادثه در محور ارتباطی شهر رینه روی داد که در آن به‌دلیل بارندگی و لغزش مسیر دو دستگاه خودروی پارس و پژو برخورد داشتند که علاوه بر درمان سرپایی یک‌ مصدوم توسط تیم پایگاه امداد جاده گزنک، یک مصدوم دیگر به‌علت ترومای سر برای درمان بهتر به بیمارستان سوم شعبان رینه منتقل شد.

وی از تخریب دو دستگاه منزل مسکونی و یک کارخانه تولیدی یونولیت بر اثر بارش باران و طوفان گذشته خبر داد و گفت: این مهم در روستای قلعه‌کش بخش دابودشت اتفاق افتاده و بلافاصله عوامل امدادی و داوطلبان هلال‌احمر به منطقه اعزام شدند و با اختصاص نایلون برای پوشش لوازم منازل به یاری آسیب‌دیدگان رفتند.