جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

امدادرسانی به حدود 12 هزار نفر از متاثرین برف و یخبندان در استان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به حدود 12 هزار نفر از متاثرین برف و یخبندان در استان مازندران

«ناصر چرخ ساز» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این شمار خدمات امدادرسانی به هموطنان متاثر از برف و سرما در شهرستان های تنکابن، رامسر، عباس آباد، چالوس، فریدونکنار، نور و نوشهر ارائه شده است.

وی گفت: در جریان این شمار خدمات رسانی امدادی، 200 نفر از مسافران زمستانی در راه مانده در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی مرتبط به شهرستان های یادشده خدمات اسکان اضطراری و موقت دریافت کردند و 66 آسیب دیده و متاثر از برف و سرمای شدید که در میان آنان دو زن باردار نیز وجود داشت، برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شدند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع شش هزار و 400 بسته غذایی شرایط اضطراری پیچیده در میان متاثرین از برف و سرما در شهرستان های یادشده خبر داد و گفت: همچنین به منظور رفع نیاز هموطنان متاثر از برف و سرما، چهار هزار و 900 قرص نان، 14 هزار و 500 بطری آب معدنی و 205 تخته پتو در میان آنان توزیع شده است.

چرخ ساز توضیح داد: این خدمات امدادی از سوی نیروهای گروه های پشتیبانی عملیات امدادرسانی و پاسخگویی اضطراری از استان های تهران، البرز، خراسان رضوی و سمنان انجام شده است.

این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین از انجام چهار عملیات پروازی از سوی بالگردهای اعزامی به این مناطق خبر داد و گفت: در جریان این عملیات امدادرسانی هوایی، پنج تُن محموله امدادی و 21 نفر از نیروهای امدادرسان برای حضور در مناطق متاثر از برف و یخبندان حمل و جا به جا شدند.

وی افزود: اکنون نیروهای امدادرسان هلال احمر برای خدمات رسانی بیشتر به متاثرین از برف، یخبندان و سرمای شدید، در شهرستان های استان مازندران حضور دارند.