سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

امدادرسانی به آسیب دیدگان سیلاب در غرب مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امدادرسانی به آسیب دیدگان سیلاب در غرب مازندران

امدادرسانی به آسیب دیدگان سیلاب در غرب مازندران


مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان گفت؛درپی بارش باران شدید در شهرهای غرب مازندران تیم های امدادی جمعیت هلال احمر استان مازندران بلافاصله برای کمک به آسیب دیدگان این حادثه به مناطق مزبور اعزام شدند.

امدادرسانی به آسیب دیدگان سیلاب در غرب مازندران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران مهدی ولی پور افزود: بارش باران در مناطقی از شهرستانهای چالوس در محدوده مرزن آباد،نوشهر منطقه کجور،نور منطقه بلده،تنکابن،کلاردشت و همچنین در منطقه لاریجان آمل منجر به آبگرفتگی معابر،منازل و اماکن تجاری شده که تیمهای امدادی جمعیت هلال احمراستان در اسرع وقت برای کمک به متاثرین از این حادثه به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

وی تصریح کرد : 13 تیم امداد کوهستان ، امدادسیلاب و امداد جاده متشکل از 47 امدادگر و نجاتگر با بکارگیری 5دستگاه آمبولانس و 8دستگاه خودروی پشتیبانی امدادی دراین عملیات مشارکت داشتند.

ولی پور گفت: تخلیه آب از منازل ساکنان متاثر از سیلاب و اسکان اضطراری 6 نفر دربلده نور،توزیع 760 قرص نان ، 720 بطری آب معدنی و 96 عدد کنسروماهی از جمله اقدامات انجام شده در این عملیات بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران همچنین از اعزام بالگرد امدادی این جمعیت برای مشارکت در عملیات امداد رسانی به آسیب دیدگان از سیلاب غرب استان خبرداد.

ولی پور افزود:در پی جاری شدن سیلاب در مناطقی از غرب استان و مسدود شدن محورهای مواصلاتی به ویژه در ارتفاعات و مناطق روستایی و کوهستانی ،بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان مازندران به منظور تسهیل در امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان سیلاب از ساری به مقصد نواحی خسارت دیده غرب استان به پرواز درآمد.

به گفته وی محموله این بالگرد متشکل از مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز آسیب دیدگان منطقه می باشد.

وی با تاکید بر استمرار حضور تیمهای امدادی جمعیت هلال احمراستان در منطقه تصریح کرد:تا هر زمان که نیاز باشد عملیات امداد و نجات ادامه خواهد داشت و همه نیروها و عوامل امدادی نیز در منطقه حضور خواهند داشت.

بارش باران بهاری در چند روز گذشته موجب جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها در برخی از مناطق مازندران بویژه در غرب این استان شد و خساراتی را نیز ببار آورد.