جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

امانتداری و پاکدستی ویژگی های برجسته شوراهای اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امانتداری و پاکدستی ویژگی های برجسته شوراهای اسلامی است

به گزارش ایرنا ،ˈمحمدعلی قمیˈ شامگاه روز سه شنبه در آیین تحلیف چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای این شهرستان افزود : جایگاه شورا از منظر قرآن کریم دارای قداست خاصی است بنابراین اعضای این شورا باید درحفظ این امانت الهی بکوشند.

وی از شوراهای اسلامی به عنوان مظهر وحدت، وفاق و همدلی در جامعه یاد کرد و اظهار داشت: براساس قانون شوراهای اسلامی در توسعه همه بخش های شهر و روستا بسیار اثرگذار هستند.

فرماندار نوشهر، حفظ و حراست از تاسیسات زیربنایی، شناسایی مشکلات مناطق شهری و روستایی و انتقال درست آن به مسوولان نهادهای ذیربط را از دیگر وظایف شوراهای اسلامی برشمرد و گفت : مشکلات باید براساس قانون و به دوراز هرگونه تخلف برطرف شود.

قمی به ظرفیت های موجود بخش تاریخی و فرهنگی کجور اشاره کرد و افزود : شوراها می توانند به بهترین وجه برای تحقق بخشیدن ظرفیت های منطقه تلاش کنند.

فرماندار نوشهر از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا در انتخاب شهردار و دهیار نهایت دقت لازم را داشته باشند و در گزینش آنان از هرگونه تعلقات قومی و قبیله ای بپرهیزند.

ˈسیدنادر موسوی زادهˈ بخشدار کجور نیز رمز موفقیت اعضای شوراهای اسلامی در این منطقه را عمل به قانون دانست و خواستار مطالعه بیشتر اعضای شوراهای اسلامی با قوانین و شرح وظایف شوراها در شهر و روستا شد.