رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

امام راحل به نقش و رای مردم برای پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی اعتقاد کامل داشتند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام راحل به نقش و رای مردم برای پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی اعتقاد کامل داشتند

حجت الاسلام ˈمحمدقنبری ˈ روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : حضرت امام خمینی (ره) به نقش مردم و عقلانیت مردم اعتقاد قلبی داشتند، این نظام را به رای مردم گذاشتند و یک ضمانت عمومی و مردمی مضاعفی را برای نظام جمهوری اسلامی فراهم کردند.

وی افزود: به دیدگاه همه سیاستمداران خارجی امام خمینی (ره) از رهبران بسیار تاثیرگذار قرن به شمار می آیند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل، با تاکید بر تداوم راه ایشان از سوی پیروان ولایت، افزود: حضرت امام خمینی (ره) حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و در بعد جهانی در تمام مراکز پژوهشی دنیا از حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یکی از سه رهبر تاثیرگذار قرن اخیر با احترام یاد می کنند.

حجت الاسلام قنبری، به فعالیت های مبا رزاتی حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: آغاز مبارزات حضرت امام (ره) از سال 1342 با مقاومت و سختی های زیادی همراه بود و پیام این مقاومت به ملت ایران این بود که برای رسیدن به هدف بزرگی چون تحقق جمهوری اسلامی ایران باید سختی های زیادی را تحمل کرد چرا که کارهای بزرگ بدون سختی محقق نمی شوند.

وی، توجه به نقش مردم در ادوار مختلف را پیام بعدی امام (ره) به مردم دانست و افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که هیچ مانعی برای تحقق جمهوری اسلامی ایران در پیش نبود و از آنجا که حضرت امام (ره) به نقش مردم و عقلانیت مردم اعتقاد قلبی داشتند، این نظام را به رای مردم گذاشتند و یک ضمانت عمومی و مردمی مضاعفی را برای نظام جمهوری اسلامی فراهم کردند.

وی، تاکید امام (ره) به همدلی تمام نیروهای درون نظام را یکی دیگر از یادگارهای ایشان خواند و تصریح کرد: حضرت امام (ره) در طول حیات سیاسی خود بعد از انقلاب همیشه به روی همدلی نیروهای نظام تاکید داشتند و اگر یک نفر در رفتار سیاسی امام پژوهش کند، متوجه می شود که همه نیروهای سیاسی با هر عقیده سیاسی حول محور امام جمع شده بودند.