رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

امام خمینی(ره) اسلام و مسلمانی را زنده کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

امام خمینی(ره) اسلام و مسلمانی را زنده کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈ سید داود شاهچراغیˈ امروز در آیین گرامیداشت ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد ولی عصر تنکابن افزود : نظام جمهوری اسلامی مهم ترین دستاورد و یادگار امام راحل است که با برپایی آن اسلام و مسلمانی را پس از قرن ها در جهان زنده کرد.

وی با اشاره به این که هم اینک در دنیا نام بنیانگذار انقلاب اسلامی با عظمت یاد می شود بر حفظ و استمرار این نظام به عنوان مهم ترین و بزرگ ترین یادگار ایشان برای ملت ایران و مردم آزاده جهان تاکید کرد.

شاهچراغی گفت : با شناخت بیشتر از شخصیت دینی، علمی و مبارزاتی معمار کبیر انقلاب اسلامی و معرفی آن به مردم جهان علاوه به ادای دین کردن به زحمات و مبارزات امام (ره) به وظیفه خویش در حفاظت از نظام و ارزش هایی مقدس آن که در کشور نهادینه شده عمل کرده ایم.

امام جمعه تنکابن با اشاره به برخی فضائل اخلاقی و نکات ارزنده و شاخص شخصیتی امام خمینی(ره) افزود: با عمل کردن به نظرات کارشناسی و علمی امام راحل بسیاری از مشکلات حل خواهند شد، چون امام خمینی(ره) همچون شهید مدرس اجماع مناسب از سیاست و دیانت ایجاد کرد که این امر برای بسیاری از سیاستمداران و اهل تفکر کاری غیرممکن یا دشوار است.

وی ادامه داد: شخصیت مبارزاتی، دینی و علمی امام راحل به دلیل عظمت و وسعت معرفتی که داشتند، هنوز نیز در ابعاد مختلف برای ما ناشناخته است که باید در حوزه های اندیشه برای شناخت بهتر و معرفی به جهان بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

شاهچراغی گفت : التزام عملی و علمی به نظام مقدس اسلامی و رهبری آن یعنی ولایت فقیه، نیاز امروز ما برای حفظ این نظام است و فردی می تواند خود را پیرو امام راحل بداند که به تبعیت از ولایت فقیه اعتقاد و عمل کند.

آیین گرامیداشت ارتحال امام راحل با حضور مردم انقلابی تنکابن همزمان با سراسر کشور در مسجد جامع تنکابن برگزار شد.